فروش بیش از ۲۵ میلیارد تومانی نمایشگاه مجازی کتاب در ۵ روز

فروش بیش از ۲۵ میلیارد تومانی نمایشگاه مجازی کتاب در ۵ روز

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، بر اساس اعلام روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در پنجمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۴۸۲ هزار و ۸۹۹ نسخه کتاب به مبلغ ۲۵۳ میلیارد و ۹۴۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۸ ریال در سراسر کشور به فروش رسید.

تاکنون ۸۵ هزار و ۹۷۳ سفارش در این نمایشگاه ثبت شده است که از این تعداد ۶۰ هزار و ۹۷۴ سفارش در انتظار ارسال و ۲۴ هزار و ۹۹۹سفارش ارسال شده است. از مجموع کل بسته های ارسال شده، ۸ هزار و ۵۵۷ بسته از سوی ناشر و ۱۶۳هزار و ۷۲۶ بسته از سوی پست کتاب ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود تا با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت که مجازی برگزار شد، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی گرفته شد.

محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی کرد. در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از ۱۰۰۰ ناشر حضور دارند و بالغ بر ۱۰۰ هزار عنوان کتاب برای عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارائه شد.

همچنین ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب و ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت‌سنتر نیز در این نمایشگاه حضور دارند. هزینه ارسال کتاب‌ها نیز از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان رایگان اعلام شده است.

طرح جامع گردشگری ۱۹ استان تهیه شده است
بخوانید

نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا ششم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.