فیلم کوتاه مَگرالِن در ۳ رشته نامزد جشنواره لیفت‌آف تورنتو شد

فیلم کوتاه مَگرالِن در ۳ رشته نامزد جشنواره لیفت‌آف تورنتو شد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه مَگرالِن به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی در ۳ رشته بهترین کارگردانی، فیلمبرداری و گروه بازیگران نامزد دریافت جایزه سالانه جشنواره بین المللی لیفت‌آف شد.

مگرالن که با اولین تجربه فیلم‌سازی کارگردانش در یازدهمین دوره جشنواره لیفت‌آف تورنتو ( TORONTO LIFT-OFF FILM FESTIVAL ) حضور داشت موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از این رویداد سینمایی شد، در بخش مسابقه جشنواره‌های معتبر سینمایی بین‌المللی همچون برلینانه، گیملی، مالت، اودنسه، ده، فیلم کوتاه تهران، جشنواره شهر، لینز، آف و …. با فیلم های معتبر از سراسر جهان به رقابت پرداخت و با کسب جوایز، تحسین منتقدان و مخاطبان را نیز به همراه داشت.

فیلم کوتاه مَگرالِن داستان خانواده ای را روایت می‌کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می‌کنند. دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین ها ماشینی برای خود ساخته اند که در آن روزهایشان را می گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می شود و …

آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

شبکه جهانی جشنواره فیلم لیفت‌آف (LIFT-OFF GLOBAL NETWORK) که در ۱۱ شهر مختلف جهان به میزبانی لندن، سیدنی، منچستر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو، توکیو، پاریس، نیویورک و لس آنجلس برگزار می شود، به صورت آنلاین اختتامیه خود را همزمان با ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱ ( ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) برگزار می کند. این جشنواره یک رویداد مستقل سینمایی است که به منظور کشف استعدادهای جوان و مردمی در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند.

نقش زنان حماسه‌آفرین از تاریخ حذف نشود
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.