قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ۵۵ دلار و ۴ سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ۵۵ دلار و ۴ سنت رسید – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی ها در مورد گونه جدید ویروس کرونا و روند کند واکسیناسیون که سبب شده تاثیرات مثبت ناشی از کاهش عرضه عربستان و کاهش ذخایر نفت آمریکا خنثی شود، قیمت نفت روز جمعه شاهد اندکی کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۶ سنت معادل ۰.۱۱ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه مارس در پایان معاملات روز جمعه با ۱۴ سنت معادل ۰.۲۷ درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

باب یاوگر تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو در نیویورک گفت: «سرعت واکسیناسیون در کشورهای توسعه یافته رضایت بخش نیست.» وی افزود، بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا نیز احتمالا به این زودی ها به کمک بازار نخواهد آمد.

پیشتر جو بایدن رئیس جمهور آمرکیا از کنگره خواسته بود تا برای تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری سریعا وارد عمل شود. بایدن گفته: «زمانی برای هر گونه تاخیر نیست… اگر اقدام نکنیم و اکنون چاره ای نیاندیشیم یک سال دیگر طول خواهد کشید تا به اشتغال کامل باز گردیم.»

در این هفته نفت برنت و نفت خام آمریکا شاهد افزایش هفتگی کمتر از یک درصدی بودند.

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می دهد که تحلیلگران انتظار دارند قیمت نفت در اکثر ماه های سال ۲۰۲۱ در سطح قیمت کنونی باقی بماند و با نزدیک شدن به پایان سال قیمت ها تا حدودی ترمیم شود.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/11/11|افزایش قیمت طلا و ارز در بازار/ دلار 24 هزاری شد
بخوانید

کریستن فریچ تحلیلگر کومرزبانک در این باره گفت: «کاهش قابل توجه عرضه سبب شده تا محدودیت تقاضای ناشی از اجرای مقررات قرنطینه تا حدودی خنثی شود… همین وضعیت متوازن مانع از افزایش یا کاهش قیمت ها شده است.»

عربستان قرار است در ماه های فوریه و مارس یک میلیون بشکه از تولید روزانه نفت خود بکاهد.

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.