لاوروف: موافتنامه امنیت اطلاعات موجب هماهنگی ایران و روسیه علیه حملات سایبری می‌شود

وزیر امورخارجه روسیه با تاکید بر لزوم حفظ برنامه جامع اقدام مشترک گفت که مسکو امیدوار است، آمریکا به این توافق بازگردد.

به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی خود در مسکو با اشاره به امضای توافق نامه همکاری میان دو کشور در حوزه امنیت اطلاعات تاکید کرد که این موافقت نامه فرصت هایی را برای هماهنگی فعالیت هایمان در جهت مقابله با حملات سایبری رو به افزایش، باتوجه به تاثیر زیاد آن بر جامعه بین الملل و برخی کشورها ایجاد می کند.

وی ادامه داد: ما همچنین درباره توافق هسته ای رایزنی کردیم. دو کشور (ایران و روسیه) موضع یکسانی درخصوص این توافق دارند و ما معتقدیم که توافق هسته ای باید حفظ شود. تنها راه رسیدن به این هدف، اجرای کامل این سند توسط تمامی طرف‌های توافق مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

لاوروف اظهار داشت: ما امیدواریم تلاش هایی که در این زمینه در حال انجام است، نتایج مثبتی در پی داشته باشد و ما به حفظ این سند کمک خواهیم کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطر نشان کرد: بازگشت آمریکا به توافق هسته ای زمینه و اساس بازگشت ایران به اجرای تعهداتش ذیل این توافق را فراهم می کند.

وی در ادامه صحبت های خود از برگزاری نشست بعدی مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه در ماه فوریه (ماه آینده میلادی) خبر داد و گفت که همکاری های قبلی ایران، روسیه و ترکیه در این زمینه مفید بوده و نتایج خوبی داشته است.

مطرح کردن حضور عربستان در مذاکرات به منظور محدود کردن ایران است
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.