لری کینگ چه ویژگی هایی داشت؟

علی دارابی ـ معاون امور استانهای سازمان صداوسیما به انگیزه درگذشت لری کینگ ـ مجری سرشناس شبکه سی ان ان ـ مطلبی با عنوان «مجریان نگین انگشتری رسانه» را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، علی دارابی ـ استاد دانشگاه و از مدیران ارشد صداوسیما ـ با اشاره به ویژگی های بارز لری کینگ در مقام مجری تلویزیون، اظهار کرده است، لری کینگ برای مهمان برنامه احترام قائل بود و خودش را محور مصاحبه قرار نمی داد.

دارابی با اشاره به درگذشت این مجری در مطلبی نوشته است: «لری کینگ مجری تلویزیونی شبکه سی ان ان آمریکا در ۸۷ سالگی در اثر کرونا درگذشت. او بیش از شصت سال سابقه مجری گری داشت و بیش از ۳۰ هزار مصاحبه و گفت و گو با افراد سرشناس داخلی و خارجی از جمله نلسون ماندلا، ولادمیر پوتین و محمود احمدی‌نژاد داشت.

مجریان را همواره نگین انگشتری نامیده ام. اعتبار، پرستیژ، اعتماد و سرمایه یک رسانه هستند و صد البته رسانه است که موجبات شهرت و اعتبار را برای آنها فراهم می‌کند و یک ارتباط دوسویه است.»

این مدیر ارشد صداوسیما همچنین معتقد است: «مجریان رسانه باید سواد و دانش بالا تخصص و حرفه‌ای گرایی را در حد عالی اخلاق و ادب را در کمال داشته باشد و از نظر ظاهری و پوشش هم قابل قبول باشد؛ از همه مهمتر از حاشیه‌سازی و مسائل مالی و … به دور باشند.»

معاون امور استان ها سازمان صداوسیما در عین حال معتقد است: «از سوی دیگر این رسانه ها هستند که باید قدر داشته ها و سرمایه های های خود را بدانند. مجریان در خط مقدم قرار دارند و باید مورد حمایت همه جانبه رسانه باشند آزادی عمل قدرت ریسک شجاعت صداقت و صراحت و حریت توأم با رعایت حدود و حریم‌های اخلاقی را رسانه باید برای مجریان خود فراهم کند. این که مجریان نباید دغدغه مالی داشته باشند و در خانه خود قدر و منزلت داشته باشند یک اصل بنیادی است.»

سریالی درباره تاثیرگذارترین بانوان اول آمریکا
بخوانید

وی با اشاره به ویژگی های بارز لری کینگ در مقام مجری عنوان کرده است: «لری کینگ برای مهمان برنامه احترام قائل بود به دنبال تحقیر او نبود خودش را محور مصاحبه قرار نمی‌داد سوالاتش کوتاه و از مهمان می‌خواست پاسخ سوال را کوتاه صریح و صادقانه جواب دهد. درباره مهمان و موضوع برنامه و مصاحبه با آمادگی لازم شرکت می کرد با این همه سوابق و تجربه اهل فخرفروشی نبود اینها آموزش‌های بزرگی برای مجریان است.»

علی دارابی

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.