لزوم تبدیل قرارداد کارگران پیمانکاری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۰ به صورت مستقیم با شهرداری

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری شهرداری تاکید کرد و گفت: کارگران پیمانکاری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۰ به قراردادی مستقیم با شهرداری تبدیل شوند.

به گزارش ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران به ارائه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت بحث منابع انسانی و لزوم نگاه ویژه به امنیت شغلی کارگران همکار با شهرداری در بودجه سال آینده می بایست به کارکنان وکارگران پیمانکاری که دوشادوش کارکنان رسمی و قراردادی در خط مقدم ارائه خدمات به شهروندان شهر تهران حضور داشته و جنس کار آنها هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارد، اما از امنیت شغلی و حقوق و مزایای کمتری برخوردارند، توجه جدی‌تر صورت پذیرد چراکه این امر موجب ایجاد حس تبعیض میان نیروهای پیمانکاری با کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران شده است.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به طور مثال نیروهای شهربان، معبربان و حریم بان به صورت تمام وقت امور محوله از سوی منطقه را حتی خارج از وظایف تعریف شده انجام می‌دهند.حتی کسانی که قرارداد موقت دارند اگر سال‌های متمادی در یک محل مشغول به کار باشند طبق قانون کار نوع قرارداد آنها باید تغییر کند.

وی ادامه داد: از این رو از شهردار تهران و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تقاضا دارم با توجه به اینکه سالانه پیمانکاران بخش های مختلف شهرداری تهران تغییر کرده اما نیروهای این بخش ها در مناطق و سازمان ها ثابت هستند به جهت کمک به رفع دغدغه امنیت شغلی و بالا بردن سطح معیشت نیروهای پیمانکاران، در حین بررسی لایحه بودجه سال آینده به دنبال رفع مشکلات این قشر و یافتن راهکار دائمی در این خصوص باشند.

حفاظ بندی پل اتصال بوستان‌ آب و آتش به بوستان جنگلی طالقانی
بخوانید

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران پیشنهاد داد کلیه کارکنان شرکت‌های پیمانکاری نظیر شهربان، حریم بان، معبربان، فضای سبز و پسماند برای سال آینده از قرارداد پیمانکاری به قراردادی مستقیم با شهرداری تهران تبدیل وضعیت شوند. همچنین لازم است بنا به دلایل ذکر شده برای بخش های دیگر از جمله پرسنل خدوم شرکت خودرو سرویس و رانندگان شرکت واحد نیز ردیف مشخصی جهت رفع دغدغه های معیشتی و بیمه ای ایشان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.