لزوم پیگیری مصوبه ستادملی کرونا برای تامین اتوبوس پایتخت/جلسه با شورای نگهبان درباره مصوبه مجلس

ریاست شورای شهر تهران خطاب به شهردار تهران و معاون برنامه ریزی شهرداری بر لزوم پیگیری مصوبه ستاد ملی کرونا برای تامین اتوبوس شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: روز گذشته به اتفاق نمایندگانی از شورای شهر برخی کلانشهرها، جلسه‌ای با شورای نگهبان در رابطه با اشکال این شورا به مصوبه مجلس و نگاه تقلیل گرایانه‌ای که نسبت به شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و بعضا کاهش اختیارات شورای شهر و قانون عوارض ارزش افزوده داشتیم که پس از مذاکرات کارشناسی صورت گرفته، مقرر گردید کارگروهی حقوقی بین شوراها و مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان جهت بررسی دقیقتر موضوع تشکیل شود. امیدواریم این جلسه که به زودی تشکیل خواهد شد منجر به تقویت جایگاه قانونی شوراهای شهر که مردم نهادترین رکن قانونی در نظام جمهوری اسلامی است، گردد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پنجم بهمن ماه، سالروز خطبه تاریخی آیت الله هاشمی درباره مترو در نماز جمعه تهران در سال ۱۳۶۳ اشاره کرد و افزود: خطبه‌ای که موجب گردید در اوج جنگ تصمیم گرفته شود این پروژه فعال شود و امروز شاهد احداث بیش از ۲۰۰ کیلومتر مترو در تهران باشیم.

وی افزود: امروز نیز پس از خروج ترامپ از کاخ سفید و شکست سناریوی فشار حداکثری بر ایران، ما در مسیر پیروزی و لغو تحریم‌ها هستیم و نباید سازندگی وکار را متوقف و موکول به پایان تحریم‌ها کرد.

وی در ادامه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تامین اتوبوس اشاره کرد و افزود: آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد اتوبوس در شهرداری تهران پیگیری درستی نشده و این مصوبه به نتیجه نرسیده است. ۴۵ روز از آن مصوبه می‌گذرد در حالی که قرار بود دو هفته‌ای آیین نامه اجرایی آن نوشته و در اختیار قرار گیرد. به آقای حناچی به عنوان یک تذکر می‌گویم هیچ خبری از این مصوبه نیست و هیچ حرکتی از آن دیده نمی‌شود.

ویدئو / صنایع‌دستی، نیمه‌جان پشت کرکره‌های نیمه‌باز
بخوانید

وی تاکید کرد: برای ساختن مترو و اتوبوس کارخانه و امکانات داخلی موجود است و حلقه مفقوده هماهنگی بین دستگاه‌ها واراده مسئولان ارشد اجرایی برای برطرف کردن موانع است که جز شهرداری تهران دستگاه دیگری نمی‌تواند آنرا پیگیری کند و باید یک سماجت جدی وجود داشته باشد و ببینیم کجا لجاجت وجود دارد و آنرا شناسایی کنیم و به مردم تهران معرفی کنیم که چرا مصوبات دولت به نتیجه نمی‌رسد.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.