مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور: مدرسه حج در سنندج راه‌اندازی می‌شود

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور: مدرسه حج در سنندج راه‌اندازی می‌شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سعید عسگری روز چهارشنبه در نشست خبری دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار داشت: در حال حاصر ۱۰۰ روحانی معین کاروان حج در استان داریم و با راه‌اندازی مدرسه حج، امکان پذیرش جدید و بازآموزی روحانیون باسابقه فراهم می‌شود.

تجلیل از ارکان مساجد، دیدار با خانواده شهدا، کارگاه آموزشی سبک زندگی( سلسله نشستهای مادرانه) مسابقات فرهنگی، هنری بر بستر مجازی، همایش طلاب و روحانیون تشیع و تسنن استان، اهدای خون، نشست ویدئو کنفرانسی ۴۰ نفر از ائمه جمعه استان با ائمه جمعه کشور و مسابقه قرآنی با همکاری صداوسیمای مرکز کردستان از مهمترین برنامه‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بود که حجت‌الاسلام عسگری به آن اشاره کرد.

وی تصویب قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های پژوهشی را از مهمترین وظایف مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی علوم دینی اعلام کرد و گفت: رویکرد جدید مرکز بزرگ اسلامی رویکرد فرهنگی است و به تدریج تحول و تنوع بیشتری در این زمینه اتفاق خواهد افتاد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: با توجه به شرایط شیوع کرونا، بیشتر برنامه‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به سمت و سوی مجازی سوق یافت که استقبال از این برنامه‌ها بسیار بیشتر از برنامه‌های حضوری شد از جمله در مسابقات قرآنی مهرواره‌های قرآنی طاها علاوه بر خود روحانیون، زمینه شرکت خانواداه‌های آنان هم فراهم شد.

حجت‌الاسلام عسگری به برخی خدمات مرکز بزرگ برای روحانیون هم اشاره کرد و افزود: حل مشکل مدرک تحصیلی طلاب برای استخدام در ادارات و راه‌اندازی دفاتر ثبت ازدواج و طلاق و نیز احتساب دوره تبلیغ در مناطق محروم به عنوان ۲ سال خدمت نظام وظیفه عمومی از جمله این خدمات است که بخشی از دغدغه‌های روحانیون را رفع کرد.

سالروز شهادت راوی شهید محسن فیض
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.