مروری بر زندگی شهید مدافع غلامرضا لنگری‌زاده

پس از دو هفته از برگشت خانواده‌اش همانطور که خودش به خانواده‌اش عنوان کرده بود که «شما به سوریه بیایید و برگردید من به شهادت می‌رسم»، در پنجم بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در حین انجام وظیفه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش ایسنا،مراسم سومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم غلامرضا لنگری‌زاده،با روایتگری سردار آزاده حسنی در محل گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

شهید «غلامرضا لنگری‌زاده»، ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ در شهر کرمان به دنیا آمد. خداوند پس از سه فرزند دختر و بعد از ۱۰ سال با توسل به امام رضا ‌(ع) به پدر و مادرش،ایشان را عنایت کرد.
وی در نوجوانی پدرش را از دست دادند،چون تنها پسر بزرگ خانواده بود و نسبت به مشکلات زندگی خانواده احساس مسئولیت می‌کرد،برای همین علیرغم اینکه در زمینه ورزش هم بسیار موفق بود در آن شرایط ورزش را رها کرده و مشغول به کار آزاد در تعویض روغن در شهر کرمان شدند.
غلامرضا در سن ۲۱ سالگی تصمیم به ازدواج گرفت و یکی از ملاک‌های انتخاب همسر آینده‌اش متدین، محجبه و از سادات بودن مد نظرش بود. وی در سال ۱۳۸۶‌ ازدواج کرد که ثمره زندگی مشترک‌شان یک فرزند دختر به نام مونس با ۶ سال سن و یک فرزند پسر شش ماهه است.

او در شهریور ماه ۱۳۹۶ پس از گذراندن آموزش‌های لازم به سوریه اعزام شد و تا لحظه شهادت به ایران برنگشت، و زمانی که فرزند دوم ایشان به دنیا آمد وی در سوریه در حال انجام وظیفه بود. غلامرضا به دلیل شرایط کاری و احساس مسئولیت که می‌کرد پس از تولد فرزندش درخواست کرد تا زمینه حضور خانواده‌اش در سوریه فراهم شود.

آغاز اجلاسیه پایانی کنگره ملی شهدای یزد با حضور سردار سلامی
بخوانید

سرانجام پس از دو هفته از برگشت خانواده‌شان همانطور که خودش به خانواده‌اش عنوان کرده بود که «شما به سوریه بیایید و برگردید من به شهادت می‌رسم»، در پنجم بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در حین انجام وظیفه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.پیکر پاکش پس از انتقال به ایران بردوش امت کرمان و بسیجیان ولایت‌مدار کرمان تشیع و در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.