مرکز دیالیز بیمارستان امیرالمومنین اراک کلنگ زنی شد

ایسنا/مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با کمک یک خیر، مرکز دیالیز حضرت فاطمه زهرا(س) در مجتمع بیمارستانی امیرالمونین (ع) اراک کلنگ زنی شد و پیش بینی می‌شود ظرف یک سال و نیم تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

سیدمحمد جمالیان روز دوشنبه ششم بهمن ماه در حاشیه کلنگ زنی مرکز دیالیز حضرت فاطمه زهرا(س) در مجتمع بیمارستانی امیرالمومنین(ع) اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمارستان‌های دولتی فاقد بخش دیالیز هستند و با تخریب بخش دیالیز بیمارستان ولیعصر و واگذاری آن به بخش خصوصی و همچنین با افزایش بیماران دیالیزی، ایجاد یک مرکز دولتی ویژه این بیماران نیاز بود.

وی افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس و مسئولان از وزارت بهداشت مقرر شده بود به محض ایجاد یک فضا برای این مرکز، وزارت بهداشت ۴۰ دستگاه دیالیز را به مرکز استان مرکزی اختصاص دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: با توجه به مشکل تامین بودجه برای ایجاد این مرکز، با کمک یک خیر این فضا آماده بهره برداری خواهد شد.

جمالیان با بیان اینکه اتمام این پروژه حدود یک سال و نیم تا دو سال زمان نیاز دارد، بیان کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ، برآورد قیمت دقیقی وجود ندارد، اما برآورد اولیه هزینه این مرکز، حدود ۱۲ میلیارد تومان است که خیر این هزینه را تقبل کرده و انتظار می‌رود برای اتمام هرچه سریعتر این پروژه سایر خیرین نیز در این راستا کمک کنند همانگونه که خیرین تاکنون کمک زیادی در راستای سلامت مردم داشته اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۴۴۰ بیمار دیالیزی در سطح استان مرکزی وجود دارد، اما متاسفانه ماهیانه ۵ تا ۱۰ بیمار به این تعداد افزوده می‌شود و با توجه به بیماری کرونا و عدم مراجعه افراد دارای بیماری زمینه‌ای پیش بینی می‌شود این تعداد افزایش پیدا کند، البته امیدواریم این پیش بینی صحت نداشته باشد، اما به هرحال باید آماده خدمات رسانی به این بیماران باشیم.

جزئیات واکسیناسیون بیماران خاص و نادر علیه کرونا/چرایی اخذ رضایت‌نامه
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.