مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و برجام محور رایزنی ظریف و لاوروف در مسکو

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در ادامه دیدار منطقه ای خود به روسیه سفر کرده است امروز در مسکو با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه دیدار و در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، مسائل منطقه، خصوصا موضوعات مرتبط با تحولات اخیر در منطقه قره باغ و موضوعات بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با مروری بر حوزه های مختلف روابط دو کشور از اقدام روسیه و رئیس جمهور این کشور در زمینه پایان دادن به درگیری نظامی در قره باغ و در نزدیکی مرز های مشترک با کشورمان قدر دانی کرد و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استفاده از ظرفیت بوجود آمده برای شکل دهی فرصتی به منظور برقراری ثبات و آرامش در منطقه و در چارچوب منافع مشترک تمامی طرف ها را تشریح کرد.

ظریف همچنین با قدردانی از دیدگاه و مواضع اصولی و سازنده فدراسیون روسیه در خصوص برجام، بر ضرورت استمرار همکاری های نزدیک دو کشور در خصوص برجام تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر روابط دو جانبه فی‌مابین که از سوی روسای جمهور اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نیز بطور ویژه مورد توجه قرار دارد، بر فراهم سازی هر چه روان تر گسترش و توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف تاکید کرد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت همکاری ها و مراودات اعتماد آمیز دو کشور در حوزه های دو جانبه و چند جانبه و با اشاره به گفتگوهای مستمر روسای جمهور دو کشور در موضوعات مختلف مورد علاقه، از نجات برجام بعنوان یکی از کلیدی ترین موضوعات یاد کرد و خواست روسیه مبنی بر اجرای تعهدات همه طرف ها در برجام را مورد تاکید قرار داد.

ظریف: سردار حجازی عمر خویش را صرف دفاع از این مرز و بوم کرد
بخوانید

همکاری در زمینه تامین واکسن کرونا، مبادله هیئت های عالی‌رتبه بین دو کشور، همکاری ها در حوزه خزر،همکاری ها و امنیت در خلیج فارس، مسائل سوریه،لبنان، یمن، افغانستان، لیبی و همکاری های بین المللی دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در این دیدار بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.