مستمری سال ۱۴۰۰ بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر اعلام شد

مستمری سال ۱۴۰۰ بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر اعلام شد

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: بالاترین سطح درآمدی برای بیمه شدگان این صندوق در سال آینده یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گارش ایسنا، علی اخوان بهبهانی، در دیدار با امام جمعه شهر یزدگفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ به صورت اختصاصی برای کشاورزان و روستاییان تشکیل شده است.

اخوان که برای ارایه گزارشی از این صندوق به دیدار آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان رفته بود، افزود: افرادی که عضو این صندوق می‌شوند با پرداخت حق بیمه مختصری که دو برابر سهم فرد را دولت پرداخت می‌کند، پس از طی زمان قانونی از مزایای مستمری بگیری و بازنشستگی برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر بیمه شده فوت کند یا از کار افتاده شود، مزایای بیمه به بازماندگان بیمه شده تعلق می‌گیرد.

اخوان بهبهانی، تصریح کرد: هشت سطح درآمدی برای این صندوق در نظر گرفته شده است که متقاضی یک سطح را انتخاب می‌کند. سپس بر اساس همان مبنا، حق بیمه را پرداخت و از مزایای مستمری و بازنشستگی برخوردار می‌شود .

معاون صندوق بیمه اجتماعی افزود : برای سال ۱۴۰۰ سطح هشت درآمدی در صندوق روستاییان یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده که اگر فردی ۳۰ سال حق بیمه را پرداخت کرده باشد، از این مستمری برخوردار می‌شود. اگر هم سنوات پرداخت بیمه کمتر باشد، با یک ضریبی به تناسب پرداخت حق بیمه این مستمری کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: در استان یزد حدود ۲۶ هزار نفر عضو صندوق بیمه روستایی هستند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر به صورت دائم بیمه پردازی می‌کنند. ۳ هزار و ۷۰۰ نفر نیز ازمزایای مستمری بازنشستگی برخوردار شده‌اند.

جزئیات و ضوابط اعمال امتیاز ایثارگری و یک گروه بالاترِ پیش از سال ۱۳۹۶ اعلام شد
بخوانید

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اخوان بهبهانی در پایان گفت: در کل کشور حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفرعضو صندوق بیمه روستاییان شده اند که از بین آن‌ها ۱۲۰ هزار نفر مستمری بگیر و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به صورت فعال مشغول بیمه پردازی هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.