مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی در شورای امنیت برای ایجاد اجماع علیه ایران

نماینده رژیم صهیونیستی با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران در شورای امنیت، درباره بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از هفته نامه جوییش ویس، گلعاد اِردان سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل روز سه شنبه در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت: زمان ایجاد نهادی با وظیفه دیده بانی صلح و امنیت فرا رسیده است تا به بزرگ‌ترین خطر در خاورمیانه یعنی ایران پرداخته شود.
اردان با مظلوم نمایی و اشاره به هولوکاست مدعی شد: ایران قصدش برای نابودی تنها کشور یهودی جهان را پنهان نمی کند. یهودی ستیزی را گسترش می دهد، هولوکاست را انکار می کند و حتی لایحه ای قانونی که خواستار نابودی اسرائیل تا سال ۲۰۴۱ است را ارائه می دهد. چطور ممکن است که طرح مجلس ایران برای نابودی یک کشور عضو(شورای امنیت) در اولویت دستور کار شورای امنیت نباشد؟
سفیر این رژیم در ادامه درباره بازگشت به توافق هسته‌ای هشدار داده و از شورای امنیت خواست علیه آن چه که او ''تخطی‌های ایران'' خواند، اقدام کند.
او همچنین از دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای تعهدی که نسبت به «جلوگیری از ایران در دست یابی به توان هسته ای» اعلام کرده است، تشکر کرد و گفت که رژیم صهیونیستی با آمریکا برای تحقق این هدف همکاری خواهد کرد.
ادعای یهودی ستیزی از سوی رژیم صهیونیستی در حالی علیه ایران مطرح می شود که کلیمیان کشورمان به عنوان یکی از اقلیت‌های مذهبی ایران از جایگاهی همانند دیگر شهروندان ایرانی برخوردار هستند. علاوه بر این، سابقه تاریخی ایران و ایرانیان به ویژه در دوران جنگ جهانی دوم که با وجود قحطی و گرسنگی در ایران، آغوش خود را به روی آوارگان یهودی گشودند، خود گواهی بر بی‌اساس بودن ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی است.
انتهای پیام

ند پرایس: به دنبال مسیرهای ارتباطی با ایران برای آزادی زندانیان آمریکایی هستیم
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.