معاون بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری درگذشت

معاون بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری درگذشت

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدجواد مظلومی ـ معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری ـ درگذشت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد مظلومی در سال ۱۳۴۳ شمسی در زنجان متولد و در سال ۱۳۶۱ شمسی وارد حوزه علمیه قم شد. او از سال ۱۳۷۱ به تحصیل در درس خارج فقه و اصول اشتغال داشت، مدرک دکتری فلسفه تطبیقی را از دانشگاه قم به دست آورد و از شاگردان آیت‌الله العظمی شیخ جواد تبریزی بود.

مظلومی عضو شورای عالی فضای مجازی در نخستین دوره بود و در دوران جدید مدیریت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به سمت مشاور رییس این مجموعه منصوب شد. او همزمان با تحصیل، تدریس ادبیات، فقه و فلسفه در حوزه تخصصی در دانشگاه انجام می‌داد و تسلط خوبی به زبان‌های انگلیسی و عربی داشت و از فعالان تبلیغی در حوزه بین‌الملل از جمله در شرق آسیا و اروپا بود.

وی به‌ واسطه تلاش‌ مستمر در تولید نرم‌افزارهای قرآنی از جمله «نورالجنان» و «جامع‌الاحادیث» به‌همراه «رضا آسیابانی» در سال ۱۳۸۰ شمسی توسط مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان خادم‌ القرآن انتخاب شد.

او از سال ۱۳۸۸ مسؤولیت معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری را بر عهده داشت و در سال ۱۳۹۸ به عنوان معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری منصوب شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد مظلومی را تسلیت گفته و نوشته است:

ساعت شمس‌العماره کاخ گلستان دوباره کوک شد
بخوانید

«الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَکَفَیٰ بِاللَّهِ حَسِیبًا (أحزاب ۳۹)

خداوند رئوف، روح عبد صالح و دانشمند بسیجی و مبلغ مخلص دین، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد مظلومی طاب ثراه را در منزلگاه عندربهم، پذیرا شد. ایشان عالمی پارسا، آگاه به زمان و نیازهای آن، مسلط به لوازم حوار و دلداده معصومین علیهم السلام بود. کلاس‌های درس او، تلاش نورانی‌اش در مراکز علوم و معارف اسلامی، نور و فضای مجازی و نقش‌آفرینی در خدمت صادقانه به ضیوف الرحمان و زائران أعتاب مقدسه و تبلیغات بین المللی دین هر کدام ذخیره گران‌سنگی است که خاستگاه الطاف الهی است.»

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.