معاون وزیر کشور: رقابت، متغیر مهم تحقق مشارکت در انتخابات است

معاون وزیر کشور: رقابت، متغیر مهم تحقق مشارکت در انتخابات است

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از وزارت کشور، جمال عرف در این همایش با تشریح شرایط رو به بهبود و آرامش کشور، افزود: انتخابات ۱۴۰۰ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مهم ترین اتفاق سیاسی کشور در سال آینده است و باید با فعال کردن همه ظرفیت های بالقوه، امکان برگزاری انتخاباتی پرشور در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران را ایجاد کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی به بیانات حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی استناد کرد و گفت: مردم در اندیشه امام و رهبری، جایگاه محوری و تعیین کننده دارند و امروز به تعبیر رهبر معظم انقلاب، همه ما باید پاسدار و حافظ اندیشه های حضرت امام باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با مرور اتفاقات تلخ و شیرین کشور و جهان در سال ۲۰۲۰، خاطرنشان کرد: مهم ترین اتفاق سیاسی که در این سال رخ داد، شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود و امروز شاهد این هستیم که ترامپ و تیم سیاسی اش که به دنبال ضربه زدن به ملت و مردم عزیز کشورمان بودند؛ چگونه شکست خوردند و حتی در آستانه استیضاح در سنا هستند و ملت ایران در سایه مقاومت فعال، پیروز واقعی هستند.

رییس ستاد انتخابات کشور به مسأله مشارکت و حضور مردم به عنوان رکن و اساس انتخابات اشاره کرد و گفت: تأکیدات مصرح رهبر معظم انقلاب بر مشارکت پرشور است و برای همین تلاش داریم در جهت برقراری شرایط مشارکت پرشور تلاش کنیم.

بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ کشاورزی و دامداری آغاز شد
بخوانید

وی افزود: یکی از ملزومات جدی و اساسی مشارکت بالا، تحقق رقابت واقعی و تنوع سلایق و افکار است. معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به فعالیت قانونی ۱۲۰ حزب مجوز دار در کشور، گفت: بی تردید، جنب و جوش و فعالیت این احزاب، کمک بزرگی به گرم شدن فضای انتخابات ۱۴۰۰ خواهد کرد.

رییس ستاد انتخابات کشور در پایان ابراز امیدواری کرد که با استفاده درست و سنجیده از تجربه انتخابات اسفندماه گذشته، انتخابات ۱۴۰۰ با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، در شرایط کاملاً ایمن برگزار و مردم شریف ایران بدون دغدغه در انتخابات شرکت کنند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.