نباید فرصت طلبان و دلالان نبض بازار را در دست بگیرند

نباید فرصت طلبان و دلالان نبض بازار را در دست بگیرند

سنندج- استاندار کردستان گفت: در کنار حمایت از تولیدکنندگان، نباید اجازه دهیم که فرصت طلبان و دلالان نبض بازار را در دست بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار کردستان اظهار کرد: باید تدابیر ما در بحث اقتصاد و بازار تخصصی و کاربردی باشد.

وی افزود: نباید با ایجاد محدودیت‌های بی علت و بی پایه زمینه گران شدن گوشت سفید در بازار را مهیا کنیم.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در صورت عدم رعایت این موارد در این میان هم فروشندگان بازار گوشت سفید، هم تولیدکنندگان و هم خریداران متضرر می‌شوند.

استاندار کردستان اظهار داشت: قیمت مرغ در کردستان با استان‌های همجوار همانند کرمانشاه، همدان و ارومیه تقریباً یکسان است و از سوی دیگر نباید اجازه دهیم که قیمت مرغ درب مرغداری‌های کردستان با استان‌های همجوار اختلاف داشته باشد زیرا این اختلاف خود زمینه ساز گرانی در این بخش می‌شود.

مرادنیا با تاکید بر ضرورت جلوگیری از صادرات هرگونه مرغ و دام زنده به خارج از استان، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی باید این موارد را به دقت رصد کنند و اجازه ندهند که برخی از افراد سودجو با این کار زمینه ساز افزایش گوشت سفید و قرمز در کردستان باشند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان استان در بخش‌های مختلف، افزود: مورد دیگری که باید همواره روی آن دقت داشته باشیم، مسئله توزیع اجناس یارانه‌ای در بازار است و در این راستا نباید اجازه دهیم که فرصت طلبان و دلالان نبض بازار را در دست بگیرند.

نان به بهای جان
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.