نخستین کنفرانس ملی تنوع زیستی در فارس برگزاری می شود

عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: نخستین کنفرانس تنوع زیستی فارس همزمان با روز جهانی حیات وحش، با اعطای جایزه ی مرحوم دکتر ولوی برگزار خواهد شد.

حمید ظهرابی گفت: کنفرانس تنوع زیستی استان فارس با همکاری دانشگاه شیراز و طی روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفند امسال برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را تا ابتدای اسفند به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حفاظت محیط زیست فارس، ظهرابی با یادآوری اینکه پست الکترونیکی (ایمیل) farsconference.isc۲۰۲۱@gmail.com برای دریافت مقالات پیش‌بینی شده است، گفت: جایزه این رویداد علمی کاربردی که همزمان با روز جهانی حیات وحش و به شکل برخط، برگزار می‌شود، مزین به نام مرحوم دکتر حمزه ولوی، مدیرکل فقید محیط زیست فارس، شده است.

ظهرابی دلیل نامگذاری جایزه به نام مرحوم ولوی را تجلیل از جایگاه علمی، فرهنگی و همچنین قدردانی از سال‌ها تلاش مدیرکل فقید محیط زیست فارس در حفظ و حراست از محیط زیست و تنوع زیستی، بیان و اضافه کرد: به پاس خدمات ویژه ی آن مرحوم جایزه‌ای با نام ایشان در نظر گرفته شده و برای اولین بار در کنفرانس تنوع زیستی فارس به ۳ نفر از برگزیدگان در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: این جایزه با هدف تشویق پژوهشگران، حامیان محیط زیست، سازمان های مردم نهاد (سمن ها) و سایر نهادها برای حفظ و احیای تنوع زیستی غنی فارس و کشور به برگزیدگان اعطا می‌شود.

ظهرابی گفت: تنوع ژنتیکی، گونه‌ای، اکو سیستمی، تنوع زیستی تالاب‌ها، گونه‌های بومزاد، گونه‌های بیگانه، خدمات تنوع زیستی، چالش‌ها و تهدیدها، مناطق چهار گانه تحت مدیریت، تنوع زیستی و تغییرات اقلیمی، تنوع زیستی و آموزش، تنوع زیستی و فرهنگ محلی، تنوع زیستی و ادبیات، تنوع زیستی و هنر، تنوع زیستی و کرونا، تنوع زیستی و بهره برداری پایدار و همچنین تنوع زیستی و سمن‌ها، به عنوان محورهای این کنفرانس پیش‌بینی شده است.

برنامه‌های هفته منابع طبیعی اعلام شد
بخوانید

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: در این کنفرانس‌ استاندار فارس، رئیس و معاون پژوهشی دانشگاه شیراز، رئیس دانشکده علوم دانشگاه شیراز و دبیر علمی کنفرانس سخنرانی می‌کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.