“نشست تخصصی شورای عالی قرآن در ایستگاه پانزدهم”

"نشست تخصصی شورای عالی قرآن در ایستگاه پانزدهم"

معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: پرداختن به ابعاد علمی و عملی موضوعات مرتبط با امر قرائت، حفظ و نغمه‌های دینی، یکی از حوزه‌های مأموریتی شورای عالی قرآن است که از اوایل دهه هشتاد تاکنون در قالب برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی باحضور استادان، قاریان، حافظان، پژوهشگران و صاحب نظران قرآنی کشورمان و اساتید برخی کشورهای دیگر، دنبال شده است.

به گزارش ایسنا، محمد تقی میرزاجانی اضافه کرد: از این نشست سالانه، به عنوان بزرگترین اجتماع اهالی قرائت قرآن و نغمه‌های قرآنی با رویکرد آموزشی و پژوهشی هم می‌توان یاد کرد که بحمدالله در این سال‌ها مورد اقبال قرآنیان بوده است. در همین راستا پانزدهمین نشست تخصصی، با مقدماتی که از شهریورماه امسال فراهم شد و فراخوان آن هم منتشر گردید، ان‌شاءالله از ١۴ تا ١٧ بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی نشست پانزدهم با بیان این که به علت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، ناگزیر از برگزاری آن باحضور جمع محدودی از میهمانان هستیم گفت: باتوجه به فراهم شدن امکان پخش کامل این برنامه از صفحات مجازی شورای عالی قرآن به صورت برخط، علاقمندان می‌توانند از این طریق با این نشست همراهی و در آن مشارکت کنند.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن، از ارائه ٢٠ مقاله و سخنرانی در این نشست خبر داد و افزود: باتوجه به گذشت بیش از چهار دهه از فعالیت‌های قرآنی پس از پیروزی انقلاب و در سایه استقرار نظام جمهوری اسلامی، تصمیم بر این شد تا موضوع "قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران(پیشینه، آسیب شناسی، گام دوم) " در دستور کار قرار گیرد.

امارات ۲۴ فروردین را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد
بخوانید

وی اظهار امیدواری کرد، نتایج این نشست علمی بتواند در راستای شتاب دهی به رشد اصولی جریان قرائت قرآن در کشورمان و ترسیم چشم اندازی شفاف در این مسیر، مؤثر واقع شود. نشست پانزدهم به نام و یاد سردار قرآنی؛ حاج قاسم سلیمانی مزین شده است که ان شاءالله موجب برکت بیشتر این برنامه قرآنی خواهد شد.

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.