نمایش «خلیل» در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود

نمایش «خلیل» در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شودنمایش «خلیل» در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پردیس تئاتر تهران، «میلاد جباری مولانا» امروز در نشست خبری اجرای نمایش «خلیل» اظهارداشت: این نمایش یک اتوبیوگرافی در خصوص شخصیت شهید خلیل شیرازی است.

وی با اشاره به مهارت‌های فردی بالای پرسنل خدوم یگان ویژه ناجا از اینکه این مهارت‌ها در خدمت ساخت نمایش «خلیل» قرار گرفت ابراز خرسندی کرد.

«مولانا»، نمایش «خلیل» را اثری مانا و درخشان و کار مشترک پردیس تئاتر تهران و یگان ویژه ناجا عنوان کرد و گفت: حدود ۴۵ بازیگر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و اثری پویاست.

کارگردان نمایش «خلیل» با اشاره به شخصیت شهید خلیل شیرازی افزود: وی یکی از شهدای گمنام یگان ویژه ناجا است و کار برای شهدا دارای دو وجهه باطنی و ظاهری است.

«محسن عمادی» معاون اجتماعی نیرو ویژه تیپ امیرالمومنین نیز در این نشست با تقدیر از اجرای نمایش «خلیل» آن را یک اثر فاخر و نتیجه برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه فعالیت‌های فرهنگی معاونت اجتماعی یگان ویژه با محوریت شهدای این نهاد عنوان کرد.

وی گفت: آیین اختتامیه این نمایش روز جمعه(۱۰ بهمن) با حضور خانواده شهید خلیل شیرازی برگزار می‌شود.

عمادی همچنین برای فعالیت‌های فرهنگی مشترک با پردیس تئاتر تهران اعلام آمادگی کرد.

«حسین عالم‌بخش» رئیس پردیس تئاتر تهران نیز در این نشست پیشنهاداتی برای همکاری با مجموعه یگان ویژه ناجا همچون تشکیل کانون نمایش یگان ویژه، تولیدات نمایش رادیویی کوتاه و…ارائه کرد که با استقبال مسئولان روبه‌رو شد.

نمایش «خلیل» روایتی از زندگی «شهیدخلیل شیرازی» با هدف زنده نگهداشتن یاد شهدای گرانقدر یگان ویژه با مشارکت معاونت اجتماعی یگان ویژه تیپ امیرالمؤمنین و پردیس تئاتر تهران از هشتم تا دهم بهمن از ساعت ۱۶ تا ۱۸ با ظرفیت محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این پردیس واقع در اتوبان امام علی (ع) شمال به جنوب، خروجی محلاتی (شرق)، خیابان شاه آبادی، خیابان بقایی اجرا می‌شود.

جشنواره مجارستان میزبان فیلم کوتاه ایرانی
بخوانید

شهید خلیل شیرازی چهارم تیر ۱۳۳۵ در استان تهران روستای حاجی آباد ورامین متولد شد. وی تا مقطع دیپلم تحصیل کرد و قبل از شهادت دانشجو بود، وی با عضویت در کمیته مرکزی به جبهه اعزام شد و سیزدهم آبان ۱۳۶۲ مفقود شد و پیکر وی در منطقه عملیاتی والفجر چهار که توسط دشمن بعثی به شهادت رسید، یافتند. مزار این شهید در گلزار شهدا ده امام پاکدشت واقع است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.