نماینده ادوار مجلس: برخوردها با ظریف اهداف سیاسی و انتخاباتی دارد

نماینده ادوار مجلس: برخوردها با ظریف اهداف سیاسی و انتخاباتی دارد

«داریوش قنبری» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا رفتار روز سه شنبه نمایندگان که با ظریف را تهدید منافع ملی ارزیابی کرد و گفت: وظیفه وزارت خارجه این است که در مسیر پیشبرد منافع ملی و مصالح کشور حرکت کند.

نماینده پیشین مجلس افزود: عده‌ای بعد از تحولات اخیر آمریکا، دلواپس شده‌اند و تلاش می‌کنند در مسیر پیشبرد اهداف سیاست خارجی کشور اخلال ایجاد کنند و این رفتار ناشی از اهداف و منافع جناحی عده‌ای خاص است که در گذشته هم ثابت کرده‌اند که نسبتی با منافع ملی کشور ندارند.

این فعال سیاسی گفت: زمانی که با انعقاد برجام، منافع ملی کشور تامین شد شاهد ندای دلواپسی در کشور بودیم و الان هم کسانی که اکثریت را در مجلس در اختیار دارند، دلواپس منافع گروهی، حزبی و جناحی خود هستند و نگرانند با گشایشی که در وضعیت سیاست خارجی و اقتصادی کشور صورت می گیرد شانس آنها در انتخابات سال آینده تقلیل پیدا کند و چنین رفتارهایی را از خود بروز می‌دهند.

قنبری خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس یازدهم در یک مشارکت خیلی ضعیف که در تاریخ انتخابات انقلاب بی‌نظیر بود، به مجلس راه یافتند و شانس همفکران این عده برای انتخابات ۱۴۰۰ در یک انتخابات ضعیف همانند انتخابات سال گذشته است.

وی افزود: این عده خاص منفعت جناح خود را در مشارکت ضعیف می‌بینند و دنبال این هستند که مشارکت سال آینده پررونق نباشد و می‌خواهند مردم را دلسرد کرده فضا را به فضای یاس تبدیل کنند تا حضور موثر و مشارکت گسترده در پای صندوق‌های شکل نگیرد.

نماینده رشت: نمایندگان مجلس به طرح ‌های یک‌فوریتی و دوفوریتی توجه کنند
بخوانید

نماینده پیشین ایلام یادآورشد طیفی که به لحاظ پایگاه اجتماعی در اقلیت هستند، می‌خواهند اکثریت را از حضور در پای صندوق های رای منصرف کنند و یک انتخابات محدودی که متناسب با پایگاه اندک اجتماعی آنها داشته باشد برگزار شود و در این مسیر آماده‌اند که منافع ملی را قربانی کنند و اقدامی که این هفته با آقای ظریف در مجلس صورت گرفت در همین چارچوب قابل ارزیابی است.

قنبری با بیان اینکه نمایندگان مجلس یازدهم نشان دادند که در مسیر منافع گروهی و جناحی حرکت می‌کنند، گفت: در مدت کمی که از عمر مجلس یازدهم گذشته است چندین بار از طرف رهبر انقلاب تذکر دریافت کرده‌اند و این نشان می‌دهد که در چارچوب و مسیری که مصالح نظام اقتضا می‌کند به خوبی حرکت نکرده‌اند.

نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: با وجود تذکراتی که از سوی رهبر انقلاب به مجلس داده شده شاهد رفتارهایی از سوی نمایندگان هستیم که تناسب چندانی با چارچوب‌ها و الزاماتی منافع ملی همخوانی ندارد و مهم نیست چه آسیبی به منافع مردم وارد می شود.

این فعال سیاسی بیان کرد: به هر حال در سایه تحولات سیاسی ما شاهد گشایش اقتصادی در کشور هستیم، دلار که تا ۳۴ هزار تومان رفته بود، به ۲۱هزار تومان برگشته است و افق روشنی برای کاهش سطح تورم و ثبات اقتصادی ایجاد شده است و در مجموع برای رفع تحریم‌ها افق خوبی ایجاد شده، اما مثل اینکه عده‌ای با رفتن دونالد ترامپ عده‌ای دستپاچه شدند و اقداماتی انجام می‌دهند که به منافع ملی آسیب می‌زند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.