نماینده مجلس: مشکل آب شرب دهستان سبزدشت بافق برطرف می‌شود

نماینده مجلس: مشکل آب شرب دهستان سبزدشت بافق برطرف می‌شود

محمدرضا صباغیان روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساکنین روستاهای قطرم، شادکام، بشکان، خوسف و دشتخوان با ۴۰۰ مشترک از قطع مکرر آب و آبرسانی نامنظم ( هفته ای ۲ بار) با تانکر به صورت سیار رنج می‌برند.

به گفته این نماینده مجلس ،منابع تامین آب شرب پایدار برای این روستاها مشخص شده و پروژه انتقال آب برخی از آنها در حال تکمیل است و بودجه لوله کشی خط اصلی انتقال آب به بعضی دیگر از روستاها، تامین شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی، چاه شهید بهشتی را از منابع تامین آب قطرم و شادکام دانست و تصریح کرد: تامین آب این ۲ روستای هدف گردشگری مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

عضو کمیسیون داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آب روستاهای خوسف، بشکان و دشتخوان از قنات ۲ مزرعه خالی از سکنه به صورت ثقلی به منبع ذخیره آب می‌ریزد و در شبکه داخلی این روستاها جریان پیدا می‌کند.

به گفته صباغیان دبی آب این ۲ روستای متروکه پاسخگوی نیاز مردم این منطقه نیست بنابراین منابع دیگری رایزنی شده که آب کمّی و کیفّی این سه روستا را تامین می‌کند.

نماینده ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در این سفر ،برای رفع مشکلات حوزه برق، آب، راه و کشاورزی دهستان سبزدشت بافق تدابیر لازم اتخاذ شد.

وی ادامه داد: در حوزه راه بافق- سیروس آباد، ۱۰ کیلومتر زیر سازی آن آماده است و فرمانداری شهرستان مسوولیت آسفالت آن را بر عهده دارد.
نماینده مرم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود: عملیات ادامه مسیر به طول ۳۵ کیلومتر باید به همت معادن منطقه انجام شود که پیگیری‌های جدی برای اجرای فازهای عملیاتی این پروژه در حال انجام است.
صباغیان بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان منطقه سبزدشت نیز، مرکز جامع سلامت به صورت خیری با هزینه پیش بینی شده پنج میلیارد ریال راه اندازی می‌شود و پنج میلیارد دیگر هم در حوزه اورژانس جاده‌ای از طریق منابع و دستگاه‌های مختلف برای حل این موضوع قول مساعد داده شده است.

توصیه‌های سرمدی درباره شیوه برگزاری مراسم‌های مذهبی و تجمعات انتخاباتی
بخوانید

مرکز دهستان سبزدشت بافق در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد واقع است.

شهرستان بافق دارای یک بخش مرکزی، سه دهستان(مبارکه، کوشک، و سبزدشت) ۲۸ شورای اسلامی، ۲۲ دهیاری مصوب و بیش از ۱۰۰ پارچه روستا و آبادی است و دهستان سبزدشت حدود ۶ هزار نفر جمعیت دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.