هدف‌گذاری فعالیت ۳۵۰ شرکت دانش‌ بنیان در سرزمین ایرانیان زرندیه

هدف‌گذاری فعالیت ۳۵۰ شرکت دانش‌ بنیان در سرزمین ایرانیان زرندیه

به گزارش ایرنا، «سید جواد موسوی» روز شنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فرهنگی رئیس جمهوری از مجموعه سرزمین ایرانیان به خبرنگاران گفت: این مجموعه به عنوان پایلوت کشوری شهر هوشمند تعیین شده و با آغاز فعالیت شرکت های دانش بنیان انتظار داریم دست کم ۶ هزار نیروی متخصص مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به اینکه در کشور حدود ۴۵ پارک علم و فناوری دولتی فعال است، افزود: بازدید معاون ریاست جمهوری از مجموعه سرزمین ایرانیان با هدف شناسایی و آشنایی با نخستین پارک علم و فناوری غیردولتی انجام می‌شود.
موسوی بیان کرد: ۴۳ هکتار اراضی به پارک علم و فناوری در مجموعه سرزمین ایرانیان که پروژه ای در مقیاس یک هزار و ۴۰۰ می باشد، اختصاص یافته است.
عضو هیات مدیره سرزمین ایرانیان ادامه‌ داد: پروژه پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان از ۲ سال پیش آغاز و زیرساخت‌های فاز نخست ایجاد شده است که تاکنون ۲۵ شرکت دانش‌بنیان عضو این پارک شده اند و امیدواریم روند توسعه زیرساخت‌ها، سرعت تکمیل پارک را بیشتر کند.
وی عنوان کرد: با ایجاد پارک علم و فناوری در مجموعه سرزمین ایرانیان، اکوسیستم نوآور کشور شکل گرفته و نخستین نمونه از نواحی نوآور با محوریت فناوری، تجارت، تفریح، ورزش، اشتغال و زندگی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته او، تا سال ۱۴۰۶ اکوسیستم فناوری در حوزه نانو، بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی در این پارک شکل گرفته و ۱۵ درصد از سهم بازار در حوزه فناوری در منطقه غرب آسیا را این مجموعه به خود اختصاص خواهد داد تا به عنوان کانون تبادلات بین‌المللی فناوری‌های پیشرفته شناخته شود.

انسولین خوراکی با کمک فناوری‌ نانو ساخته شد
بخوانید

موسوی با اشاره به مزیت‌های پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان، تصریح کرد: همجواری با منطقه ویژه اقتصادی که صادرات حوزه فناوری را تسهیل می‌کند، از مزیت‌های ایجاد این پارک به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: ایجاد دانشگاه بین‌المللی توسط دانشگاه‌های داخلی کشور با طرف خارجی مانند کشورهای کانادا و اتریش از برنامه‌های این مجموعه است اما اکنون به صورت موقت منتفی شده که امیدواریم با مرتفع شدن برخی موانع، این مهم محقق شود.
موسس سرزمین ایرانیان افزود: این طرح به منظور جذب دانشجویان خارجی و تربیت دانشجویان داخلی برای یادگیری زیرساخت‌های فناوری در خارج از کشور در دستور کار است که امیدواریم در آینده نزدیک با حمایت مسئولان عملی شود.
وی از واگذاری اراضی این مجموعه به صورت سند تک برگی که در جذب سرمایه‌گذار و توسعه پارک موثر است، خبر داد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.