هروویه میلیچ‌: دلار نه، ۶۰۰ هزار یورو با قرارداد ۲ ساله!

هروویه میلیچ‌: دلار نه، ۶۰۰ هزار یورو با قرارداد ۲ ساله!

از قرار معلوم، هروویه میلیچ اصرار دارد استقلال علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه او، عملاً به نوعی تضمین هم بدهد که دستمزد این بازیکن تا پایان فصل دیگر به تأخیر نخواهد افتاد.

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ مدیران باشگاه استقلال پس از برگزاری جلسه، پیرامون وضعیت هرویه میلیچ توضیح دادند و مدعی شدند شرایط برای بازگشت او فراهم شده است. البته بدیهی است بهانه اول مدافع کروات برای ترک ایران، بدقولی استقلال بابت پرداخت دستمزد ماهانه او بوده که شرایط را برای رفتن این بازیکن فراهم کرد ولی حالا به نظر می‌رسد موارد دیگری نیز مطرح شده است. در این رابطه اطلاعات جدیدی به دست ‌آورده‌ایم که برایتان به رشته تحریر درمی‌آوریم.

دریافت مطالبات معوقه
میلیچ چند ساعت پس از پایان بازی با پرسپولیس، ایران را ترک کرد و تقریباً همه می‌دانستند دلیل اصلی ناراحتی او، بازی نکردن در دربی پایتخت است ولی عدم پرداخت به موقع مطالبات این بازیکن فرصت خوبی را فراهم کرد تا بتواند از ایران برود و استقلال نیز نمی‌توانست در این رابطه کاری بکند. حالا مدیران استقلال به دنبال آن هستند تا با پرداخت دستمزد عقب‌افتاده بازیکن اروپایی خود، زمینه برای بازگشت او را فراهم کنند. از قرار معلوم (البته این‌طور که از داخل باشگاه خبر می‌رسد) اگر استقلال بتواند مبلغ ۳۵ هزار دلار به حساب میلیچ واریز کند، این بازیکن دیگر بهانه‌ای برای ماندن در کرواسی ندارد و باید با اولین پرواز به تهران بیاید تا در تمرینات گروهی شرکت کند. ظاهراً به کادر فنی استقلال نیز خبر رسیده میلیچ طی روزهای اقامت در اروپا به صورت انفرادی تمرین کرده و از نظر بدنی مشکل چندانی ندارد.

وضعیت قرمز در استقلال/ مجیدی، کمالوند و غلامپور هم کرونایی شدند
بخوانید

قرارداد ۲ ساله
مواردی که مطرح شد، سیگنال‌هایی است که از تهران می‌رسد ولی باید شرایط طرف مقابل را نیز در نظر گرفت. از قرار معلوم، میلیچ اصرار دارد استقلال علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه او، عملاً به نوعی تضمین هم بدهد که دستمزد این بازیکن تا پایان فصل دیگر به تأخیر نخواهد افتاد. با توجه به سابقه بدقولی استقلال در پرداخت مطالبات، چنین درخواستی حتی اگر به صورت رسمی مطرح شود باز هم چندان دور از ذهن تلقی نمی‌شود چون میلیچ بابت قرارداد فصل گذشته خود نیز با باشگاه دچار مشکل شده بود ولی ظاهراً موارد دیگری نیز مد نظر مرد اروپایی استقلال قرار دارد که بر تحقق آنها اصرار می‌کند. طبق خبرهای رسیده، میلیچ به صورت غیررسمی درخواست تمدید قرارداد خود به مدت دو فصل دیگر را دارد و اصرار می‌کند علاوه بر وقوع چنین اتفاقی، رقم ثبت شده در آن نیز به صورت پلکانی افزایش پیدا کند.

انتظار ۶۰۰ هزار دلاری
نکته دیگری که البته در قالب شایعه پیرامون این پرونده به گوش می‌رسد، میزان رقم مورد نظر مرد کروات برای قرارداد دوساله‌ای است که دلش می‌خواهد با استقلال تمدید کند. از قرار معلوم، اگر چنین قراردادی منعقد شود، میلیچ بابت اصل و آپشن‌های آن حدود ۶۰۰ هزار دلار (البته در مجموع دو فصل) کاسب خواهد شد! رقمی که اگر صحت داشته باشد، انتظار برای دریافت آن با توجه به سن و سال این بازیکن، تا حد قابل ملاحظه‌ای دور از انتظار محسوب می‌شود. اتفاقاً بحث تمدید قرارداد میلیچ از ابتدای همین فصل مطرح بود ولی مدیران استقلال می‌خواستند شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا آن را فقط به مدت یک فصل و آن هم بدون افزایش رقم تمدید کنند.

گزینه‌های سرپرستی استقلال/ این دو چهره مورد اعتماد فرهاد مجیدی
بخوانید

تبدیل پول
میلیچ ترجیح می‌دهد مبلغ قرارداد خود را به جای دلار، به یورو دریافت کند. با توجه به اینکه یورو واحد پولی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، این بازیکن در صورت دریافت دستمزد خود به یورو دیگر نیازی به پرداخت هزینه چنج پول خود نخواهد داشت و به همین دلیل این درخواست را هم مد نظر قرار داده است. مسئله‌ای که البته چندان مهم تلقی نمی‌شود و اگر استقلال واقعاً بخواهد بازیکن اروپایی خود را حفظ کند، قطعاً برای حل مسئله مورد نظر نیز تدبیری اتخاذ خواهد کرد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.