“همکاری ایران و ترکیه در خصوص واکسن کرونا” از موضوعات گفت‌وگوی ظریف و چاووش اوغلو

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پنجمین مرحله از سفر منطقه ای خود صبح امروز در استانبول با مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه، تحولات منطقه و مسائل بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در بخش موضوعات دوجانبه، ضمن پر اهمیت خواندن روابط دو کشور و منافع مشترک آن برای مردم ایران و ترکیه، موضوعات همکاری‌ها در حوزه ترانزیت، تجارت، انرژی و همچنین تلاش متقابل برای برطرف ساختن مشکلات شرکت ها و فعالان اقتصادی دو طرف را مورد تبادل نظر قرار داد.

ظریف در بخش مسائل منطقه ای به تبادل نظر های انجام شده در چهار پایتخت منطقه پرداخت و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در سایه پایان درگیری ها در قره باغ و استفاده از فرصت حاضر برای استمرار آرامش و ثبات در منطقه در پرتو توسعه همکاری‌ ها خصوصا در حوزه های اقتصادی را تشریح کرد.

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار با مهم خواندن روابط دو کشور، بر اهمیت اجرای توافقات دو کشور در حوزه حمل و نقل، تجارت و انرژی تاکید و با توجه به برگزاری هشتمین دور نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور که قرار است در آینده نزدیک در تهران برگزار شود، از افزایش همکاری‌ها در دوره پیش رو خبر داد.

نشست‌های راهبردی ایران – ترکیه، اجلاس سران آستانه، نشست ٣ جانبه ایران، ترکیه و آذربایجان، مسائل مربوط به سوریه و نشست اخیر قانون اساسی این کشور در ژنو، همکاری های ٣ جانبه ایران، ترکیه و افغانستان، همکاریهای دوکشور در خصوص کرونا و واکسن، از جمله دیگر موضوعات و محورهای مورد گفتگو و تبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این دیدار بود.

واشنگتن یک گام به جلو حرکت کند تا مشوقی برای ایران باشد
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.