هوای اراک در وضعیت قرمز

ایسنا/مرکزی رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک گفت: هوای اراک در ساعت ۱۰ صبح امروز، هشتم بهمن‌ماه، در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

علیرضا محرابیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آلودگی هوا کلانشهر اراک بیان کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای این شهر در ٢۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای اراک طی ۲۴ ساعت گذشته عدد ۱۰۶ را نشان داد، اظهار کرد: آلاینده اصلی، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

محرابیان با بیان اینکه شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ۱۵۲ و ناسالم برای تمام گروه‌هاست، گفت: در ساعت ۱۰ صبح وضعیت هوای اراک در شرایط قرمز قرار گرفته است و شاخص کیفیت هوای اراک با آلایندگی ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون و دی اکسید گوگرد از ساعت ۱۰ صبح امروز عدد ۱۶۳ را نشان می دهد که حاکی از ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌های سنی است.

رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک گفت: اراک در حال حاضر ۴۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی را پشت سر گذاشته است.

انتهای پیام

منبع خبر

توصیه اکید هواشناسی مبنی بر خودداری از کوهنوردی طی دو روز آینده
بخوانید

نظرات بسته شده است.