واعظی: صدا و سیما نباید مردم را ناامید کند

واعظی: صدا و سیما نباید مردم را ناامید کند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارات یک مقام صهیونیستی اظهار کرد: ما قصد جنگ نداریم ولی در دفاع از کشور جدی هستیم. برخی از مسئولین رژیم صهیونیستی فکر می کنند هر حرفی که بزنند، واشنگتن حرف‌شان را می‌پذیرد. حالا ترامپ بود و دامادی داشت که عملاً و در حقیقت کارگزار صهیونیست‌ها در واشنگتن بود و کارهایی را انجام می‌داد و نظرات رژیم صهیونیستی را تحمیل می‌کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: دولت جدید آمریکا مانند سایر کشورها، استقلال خود را دارد و اینها تلاشی است که برای ایجاد جنگ روانی انجام می‌دهند. چون مسئله بازگشت آمریکا به برجام و برداشتن تحریم‌ها موضوعی است که هم رژیم صهیونیستی و هم برخی از کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی خیلی مخالف هستند و تلاش می‌کنند و لابی‌های آنها هم در واشنگتن شروع شده و تلاش می‌کنند که این اتفاق نیفتد. من فکر می‌کنم که ما نباید این جور مسائل را جدی بگیریم چراکه بیشتر جنگ روانی و تبلیغاتی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره دعوت نشدن رییس سازمان صدا و سیما به جلسه هیات دولت و ارتباط آن با برنامه زنده‌ای که از تلویزیون پخش شد، تصریح کرد: صدا و سیما در برخی‌ از برنامه‌هایی که دارد چه برنامه‌های زنده و چه برنامه‌های دیگر، در گزینش افرادی که برای موضوعات دعوت می‌کند به نوعی افرادی را دعوت می‌کنند که تابلو و مخالف دولت هستند.

فراخوان بخش سراسرنمای نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران
بخوانید

رییس دفتر رییس‌جمهوری اضافه کرد: در شرایطی که ما بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت و انسجام داریم و باید بتوانیم با یک صدا در مقابل دشمنانمان در خارج بایستیم و با انسجام از جنگ تحمیلی اقتصادی عبور کنیم، صدا و سیمای ما با مستنداتی که ساخته می‌شود و با برنامه‌هایی که می‌گذارد نباید مردم را ناامید کند و باید به گونه‌ای عمل کند که آدرس انسجام و وحدت بدهد.

واعظی خاطرنشان کرد: در برنامه‌ای که یک روحانی را در برنامه زاویه دعوت کرده بودند اینکه به طور صریح و با لحن بسیار بد به رییس جمهوری توهین می‌کند، برای وزرای ما قابل قبول نبود و گفتند درست نیست صدا و سیمایی که متعلق به نظام هست این‌طور عمل کند و نتیجه این شد که باید این مسائل را مقداری ساماندهی کنیم.

وی درباره دعوت رییس صدا و سیما به جلسه امروز هیات دولت تصریح کرد: من از دعوت شدن یا نشدن وی اطلاعی ندارم ولی در آن سالنی که ما بودیم ایشان تشریف نداشتند.

رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره نظر دولت درباره موضوع فیلترینگ و احضار وزیر ارتباطات به قوه قضاییه اظهار کرد: بخش دوم صحبت‌هایتان را باید از مسئولین قوه قضائیه سوال کنید. اما درباره فیلترینگ موضع ما از سال ۹۲ این بوده که فضای مجازی می‌تواند در خدمت مردم و فعالیت‌های اقتصادی قرار بگیرد.

واعظی با بیان اینکه در همه دنیا بحث فضای مجازی فقط این مساله نیست که کسی کلیپ یا فیلمی ببیند و فضای مجازی بخشی از زندگی مردم شده است، اظهار کرد: اگر فضای مجازی از سال ۹۲ گسترش پیدا نکرده بود، امورات مردم چه در ارتباط با کسانی که کسب و کارشان از آن طریق است و چه آنهایی که خدمات دریافت می‌کنند همه با مشکل مواجه می‌شد.

چهار اقامتگاه بومگردی به مناسبت دهه‌ فجر در کرمان افتتاح می‌شود
بخوانید

ادامه دارد

منبع خبر

نظرات بسته شده است.