واکسن فایزر صدای رژیم صهیونیستی را هم درآورد

واکسن فایزر صدای رژیم صهیونیستی را هم درآورد

کمیسیونر ویروس کرونا در رژیم صهیونیستی هشدار داده واکسن کووید۱۹ فایزر در برابر شاخه‌های جدید ویروس کرونا مقاوم نیست و مصونیت ایجاد شده توسط یک دوز آن کمتر از میزان اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بیش از دو میلیون نفر در منطقه تحت تصرف رژیم صهیونیستی دوز اول واکسن فایزر و بیش از ۴۰۰ هزار نفر دوز دوم آن را دریافت کرده‌اند.

در این میان کمیسیونر ویروس کرونا این رژیم از واکسن فایزر انتقاد کرد و هشدار داد این محصول احتمالاً در مقابل شاخه‌های جدید ویروس کرونا مصونیت ایجاد نمی‌کند.

دکتر ناشمن آش طی گفتگو با مقامات وزارت بهداشت اعلام کرد تأثیر حفاظتی دوز اول واکسن کمتر از مقداری است که فایزر ادعا می‌کرد.

شرکت فایزر قبلاً ادعا کرده بود آزمایش‌های بالینی نشان داده ۱۲ روز پس از تزریق دوز اول واکسن تأثیرگذاری آن ۵۲ درصد است و چند روز پس از تزریق دوز دوم به ۹۵ درصد می‌رسد.

این در حالی است که طی واکسیناسیون وسیع در این منطقه گزارش‌هایی از عوارض جانبی شدید نیز رصد شده است.

هفته گذشته رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات وزارت بهداشت اعلام کردند حداقل ۱۳ نفر پس از دریافت واکسن دچار فلج صورت شده‌اند. البته بعداً توصیه شد در صورت ماندگار نبودن عوارض، افراد مذکور دوز دوم را نیز دریافت کنند.

منبع خبر

تأثیر مخرب کرونا بر شنوایی انسان اثبات شد
بخوانید

نظرات بسته شده است.