واگذاری ۵ موضوع سیاستگذاری کووید ۱۹ به دانشگاه های علوم پزشکی

واگذاری ۵ موضوع سیاستگذاری کووید ۱۹ به دانشگاه های علوم پزشکی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از واگذاری پنج موضوع مهم سیاستگذاری در حوزه کووید ۱۹ به پنج دانشگاه و سازمان تابعه وزارت بهداشت به منظور تهیه خلاصه سیاستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر فرید نجفی در اجلاس مجازی رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: این پنج موضوع در حوزه‌های سرواپیدمیولوژی، بررسی بازگشایی های احتمالی، واکسن کووید ۱۹، روند رفتارهای پیشگیرانه مردم و رصد واریانت های ویروس هستند.

وی افزود: جمع بندی نتایج مطالعات سرواپیدمیولوژی به تفکیک شیوع و بروز تجمعی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بررسی بازگشایی های احتمالی و کاهش سطح رعایت پروتکل‌ها با توجه به مطالعات شیوع و بروز در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و موضوع واکسن کووید ۱۹ و پاسخ به سوالات سیاستگذاران در انستیتو پاستور ایران انجام می‌شوند.

نجفی یادآور شد: بررسی روند رفتارهای پیشگیرانه مردم و پیمایش‌های کووید ۱۹ به دانشگاه علوم پزشکی ایران و رصد واریانت های ویروس نیز به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از دی ماه، ۵۰ حجم نمونه و در دی ماه ۳۰ حجم نمونه تصادفی از ویروس در شهرهای مختلف از جمله شهرهای استان مازندران بررسی شده و ۳۰ حجم نمونه دیگر نیز بزودی بررسی می‌شود و در هیچ کدام از این نمونه‌ها به جز ۶ مورد تأیید شده از ویروس جهش یافته انگلیسی، واریانت های ویروس برزیلی و انگلیسی مشاهده نشده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت یادآور شد: به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده ایم نمونه‌ها را با همکاری شبکه بیماری‌های ویروسی برای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و در این دانشگاه، ماهیانه ۵۰ حجم نمونه بررسی و نتایج آن رسماً اعلام می‌شود.

بستری ۷۰ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت اخیر در منطقه کاشان
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.