وزیر اقتصاد ارمنستان: برای توسعه روابط گردشگری گام بر می داریم

وزیر اقتصاد ارمنستان: برای توسعه روابط گردشگری گام بر می داریم

وهان کروبیان یکشنبه شب در حاشیه بازدید از کلیسا وانک در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: اصفهان مکانی ارزشمند، ثروتمند و غنی بوده که میراث فرهنگی و تاریخی کم نظیری را در خود جای داده است.

وزیر اقتصاد ارمنستان تصریح کرد: زمانی که عنوان می‌شود اصفهان هیچ کم و کاستی ندارد بحق درست بوده و این استان از ظرفیت‌های غنی برخوردار است که می توانیم از آنها استفاده کنیم.

کروبیان با تاکید بر ضرورت توسعه بیشتر روابط میان ایران و ارمنستان گفت: در دیدار با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی اصفهان جلسه خوبی با اعضای اتاق داشتیم و موضوعات و توافقات مهمی در زمینه گسترش همه مسائل مربوط به تبادلات تجاری و فرهنگی میان ۲ کشور صورت گرفت.

به گفته وی با اعضای اتاق بازرگانی اصفهان صحبت‌هایی در زمینه رفع موانع موجود میان ایران و ارمنستان صورت گرفت که بر توسعه بیش از پیش ۲ کشور تاثیرگذار است.

وهان کروبیان در سفر یکروزه به اصفهان با عباس رضایی استاندار و فعالان اقتصادی استان دیدار و از فرودگاه شهید بهشتی و شماری از واحدهای تولیدی و کلیسا وانک و نمایشگاه بین المللی اصفهان بازدید کرد.

کروبیان یکشنبه شب بعد از بازدید از آثار تاریخی، اصفهان را به مقصد تهران ترک کرد.

وزیر اقتصاد ارمنستان برای رایزنی به منظور افزایش سطح تعاملات تجاری ۲ کشور روز جمعه، سوم بهمن وارد تهران شد.

به گزارش ایرنا، حضور وهان کروبیان، در سفر پنج روزه خود به ایران، با تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو، رییس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و دارایی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

مصوبه تفصیلی بافت اطراف حرم امام رضا (ع) و دغدغه‌های ادامه‌دار میراث فرهنگی
بخوانید

دیدار با فعالان اقتصادی ارامنه در تهران، بازدید از کارخانه سیناژن، کارخانه لبنیات میهن از دیگر برنامه‌های وزیر اقتصاد ارمنستان طی سفر پنج روزه به تهران است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.