وزیر میراث فرهنگی یک باب مجتمع سنتی را در یزد افتتاح کرد

وزیر میراث فرهنگی یک باب مجتمع سنتی را در یزد افتتاح کرد

به گزارش ایرنا در این مراسم ، محمدعلی طالبی استاندار ،محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان محلی استان نیز حضور دارند .

مجتمع سنتی یادشده با ۶۰۰ مترمربع زیربنا ، ۱۳ اتاق و ۳۴ تخت دارد و با بهره برداری از آن ۱۰ فرصت شغلی مستقیم برای جویندگان کار در استان فراهم شد.

تعداد اقامتگاه های سنتی یزد ۳۸ مورد و بوم گردی های استان هم ۱۴۶ باب اعلام شد و ظرفیت اقامتگاه ها اعم از هتل، مسافرخانه، مهمان پذیر، بوم گردی و سفره خانه سنتی ۱۱ هزار و ۵۱۰ نفر در یک شبانه روز است.

افتتاح چند طرح گردشگری. بازدید از بافت تاریخی یزد، افتتاح گرمخانه مسجد جامع کبیر، بازدید از چند اقامتگاه بوم گردی و سفر به شهرستان اردکان از دیگر برنامه های سفر ۲ روز مونسان به یزد است

یزد پیش از شیوع ویروس در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری مرکز ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی بود.

این استان ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت ۷۵۰ هکتار با مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

۲۰۰ هکتار از بافت قدیم شهر یزد تیرماه ۱۳۹۶ در فهرست سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) ثبت جهانی شد.

منبع خبر

مرمت بخشی از مجموعه دولتخانه صفوی قزوین امسال انجام می‌شود
بخوانید

نظرات بسته شده است.