وضعیت وخیم جسمانی۱۰۷ مبتلا به کرونا در فارس/ ۳ نفر جان باختند

وضعیت وخیم جسمانی۱۰۷ مبتلا به کرونا در فارس/ ۳ نفر جان باختند

شیراز – سرپرست معاون درمان علوم پزشکی شیراز گفت: جمع جان باختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به ۳ هزار و ۱۱۱ نفر رسیده و در حال حاضر ۱۰۷ بیمار در وضعیت وخیم هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر اورنگ ایلامی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین وضعیت کرونا ویروس در فارس، از بررسی ۵۹۸ هزار و ۶۱ آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۱۶۷ هزار و ۴۲۲ بیمار به کرونا ویروس در فارس به اثبات رسیده است.

او با ابراز تأسف جان باختن ۳ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به سه هزار و ۱۱۱ نفر رسیده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه اضافه کرد: تاکنون ۱۶۱ هزار و ۷۸۶ بیمار کووید ۱۹ معادل ۹۷ درصد بیماران با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خانگی خارج شده‌اند.

دکتر ایلامی ادامه داد: امروز و بر اساس آخرین آمارها، ۵۳۷ بیمار مثبت و دارای علامت در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

وی از تمام مردم فارس به ویژه ساکنان مناطق گرمسیری استان که به دلیل شرایط هوایی مناسب‌تر خواست از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی پرهیز و همچنان پروتکل‌های بهداشتی را با دقت و حساسیت بیشتری رعایت کنند.

۶۷۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا گرفتند
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.