وعده بایدن برای برقی کردن ناوگان خودروهای دولتی آمریکا

وعده بایدن برای برقی کردن ناوگان خودروهای دولتی آمریکا – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه وعده داد که ناوگان خودروهای دولتی را که شامل تقریباً ۶۵۰ هزار دستگاه می شود، با مدل های الکتریکی جایگزین کند چرا که دولت جدید این کشور تمرکز خود را به سمت انرژی پاک معطوف کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بایدن روز دوشنبه گفت: دولت فدرال ناوگان بسیار بزرگی از وسایل نقلیه در اختیار دارد که ما قصد داریم آنها را با وسایل نقلیه الکتریکی پاک که همین جا توسط کارگران آمریکایی ساخته شده، عوض کنیم.

بایدن همچنین از قوانینی انتقاد کرد که اجازه می دهند خودروها هنگام خرید توسط دولت آمریکا، ساخت این کشور در نظر گرفته شوند حتی اگر اجزای اصلی آنها غیر آمریکایی باشند.

وی تأکید کرد که "روزنه های" قانونی را که اجازه می دهند قطعات اصلی مانند موتور، بدنه و شیشه برای خودروهای دارای مارک ساخت آمریکا در خارج از این کشور تولید شود، خواهد بست.

اپل و هیوندای تولید خودروهای برقی بدون راننده را در سال ۲۰۲۴ شروع می‌کنندفروش خودروهای برقی در نروژ از خودروهای بنزینی بیشتر شد

کاخ سفید بلافاصله به سوالات مربوط به اینکه بایدن در چه دوره ای قصد جایگزینی خودروهای فعلی را دارد، پاسخ نداد. جایگزینی این ناوگان ممکن است ۲۰ میلیارد دلار یا حتی بیشتر هزینه داشته باشد.

دستور اجرایی بایدن برای "خرید اجناس آمریکایی" که روز دوشنبه امضا شد، خرید وسایل نقلیه الکتریکی را اجبار نمی کند.

تولید انبوه اولین خودروی برقی روسیه در سال 2021 آغاز می‌شود
بخوانید

طبق گزارش اداره خدمات دولتی آمریکا، تا سال ۲۰۱۹، دولت این کشور دارای ۶۴۵ هزار خودرو بود که ۴.۵ میلیارد مایل را با مصرف ۳۷۵ میلیون گالن بنزین و سوخت دیزل طی کردند.

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.