ویس کرمی: اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش وپرورش نیازمند نگاهی ویژه است

ویس کرمی: اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش وپرورش نیازمند نگاهی ویژه است

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر دغدغه هایی که این کمیسیون در خصوص مطالبات فرهنگیان دارد، بر لزوم توجه ویژه به دو امر اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش و پرورش تاکید کرد.

مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیگیری های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به مطالبات فرهنگیان، اظهار کرد: روز هفتم بهمن ماه با معاونان آموزش و پرورش استان حوزه انتخابیه جلسه ای داشتیم و موضوعاتی چون وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی و وضعیت معلمان حق التدریسی را به بحث و بررسی گذاشتیم.

وی افزود: این سومین جلسه ای است که ما به موضوع موضوع معلمان مدارس غیر انتفاعی می پردازیم که البته این جلسات مصوباتی را هم به دنبال داشته و ما پیگیر اجرایی شدن این مصوبات هستیم، در این جلسه نیز بررسی ها با حضور نمایندگان این معلمان عزیز انجام شد، این عزیزان نقطه نظرات خود را مطرح کردند و موضوعات مختلفی به بحث و بررسی گذاشته شد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرحی تحت عنوان اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی در مجلس در حال پیگیری است که هدف این طرح آن است که به نوعی وضعیت مدارس غیرانتفاعی و معلمان این مدارس را ساماندهی کند.

وی ادامه داد: پیشنهادات خوبی نسبت به این طرح در نظر داریم، از جمله این پیشنهادات می توان به پرداخت بیمه معلمان از سال ۱۳۹۵، ممنوع کردن هرگونه تعهد از جانب معلمان که موجب تضییع حقوق آن ها شود و ایجاد سامانه برای ثبت اطلاعات مدارس غیرانتفاعی و ثبت وضعیت حقوقی و بیمه ای کارکنان اشاره کرد، ان شاءالله این طرح در صحن علنی مجلس پس از بررسی بودجه ۱۴۰۰ مطرح می شود و امیدواریم با اصلاحاتی که در نظر داریم بتوانیم اقدامی مؤثر در جهت احقاق حق این عزیزان انجام بدهیم.

ساماندهی نوآموزان مراکز پیش دبستانی غیردولتی دایر در مهدهای کودک بهزیستی و سایر نهادها
بخوانید

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیگر موضوعی که در این جلسه به آن پرداختیم بحث استخدام معلمان حق التدریسی بود، دوستان ابهامات و دغدغه هایی که وجود داشت را مطرح کردند، معتقدند که اشتباهاتی در اولویت بندی ها در استان و شهرستان ها صورت گرفته است، ما نیز به بحث و بررسی این دغدغه ها و ابهامات پرداختیم، از دوستان آموزش و پرورش نیز درخواست کردیم که تا پنجشنبه گزارشی مستند در خصوص به کارگیری معلمان حق التدریسی با رعایت اعتراضاتی که وجود دارد ارائه کنند تا اگر اشتباهاتی رخ داده اصلاح شود.

ویس کرمی بیان کرد: معلمان عزیز انتظار دارند ما به عنوان نهاد نظارتی به این موضوع ورود کنیم تا از تضییع حقوق آن ها جلوگیری کنیم، البته این مهم میسر نمی شود جز با شفافیت. تاکید اینجانب بر این است که ساختارها در آموزش پرورش باید اصلاح شود و شفاف سازی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، چرا که اگر به موضوع شفافیت بیشتر توجه شود می توانیم از ایجاد تخلفات جلوگیری کنیم، ما هم قصد داریم تا اینگونه جلسات را با آموزش و پروش استان ادامه بدهیم تا به براورده شدن حقوق معلمان و کارکنان آموزش و پرورش کمک کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین اضافه کرد: اگر طرح کمیسیون آموزش در این خصوص در مجلس رای بیاورد و اصلاحاتی که مورد نظر ما است انجام شود معلمان بابت حقوق، حق التدریس خود و سوابق مورد تضییع حقوق قرار نمی گیرند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.