پاندمی، نرخ خودکشی در ژاپن را پس از یک دهه افزایش داد

نرخ خودکشی در ژاپن پس از یک دهه روند کاهشی با همه گیری کووید-۱۹ افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، تعداد افرادی که در ژاپن اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست دادند سال گذشته برای اولین بار و بعد از گذشت یک دهه مجدد افزایش پیدا کرد.

وزارت رفاه و سلامت ژاپن روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: بر اساس اطلاعات اولیه در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰ هزار و ۹۱۹ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال قبل افزایش ۳.۷ درصدی داشته است. این درحالیست که در این بازه زمانی بیش از ۴۸۰۰ نفر در کشور بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

در بیش از یک دهه، سال گذشته اولین سالی بوده که موارد خودکشی در ژاپن افزایش پیدا کرده و زنان و کودکان بیشترین سهم را در این بین داشته اند.

ژاپن در میان هفت کشور پیشرفته بالاترین نرخ خودکشی را داشته اگرچه به لحاظ منطقه ای بالاترین آمار متعلق به کره جنوبی است. هرچند در سالهای اخیر دولت ژاپن تلاش کرده تا از افراد نیازمند به دریافت مراقبتهای روانی حمایت شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، شیوع کروناویروس در ژاپن نسبت به برخی کشورهای دیگر کمتر بوده و به همین علت محدودیتهای سخت و جدی در این کشور اعمال نشده است. همچنین کاهش موارد خودکشی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ امیدها را برای محدود شدن تاثیر همه گیری افزایش داد اما این ارقام در ماه جولای و پس از لغو اولین وضعیت اضطراری در ماه مه، روند افزایشی پیدا کرد که بنابر پیش بینی کارشناسان، خودکشی ها اغلب در مرحله اول بحران هایی مانند جنگ و بلایای طبیعی و پیش از اینکه به سرعت افزایش یابد، کاهش می یابد.

بررسی میزان خسارات وارده به منازل و اثاثیه مددجویان گناوه ای بهزیستی/خسارت جانی گزارش نشده
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.