پرداخت ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به مترو

پرداخت ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به مترو – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کرونا باعث بیکاری بخشی از واحدهای کسب و کار شد, دولت به منظور جبران خسارت های وارده به حوزه کسب وکاربرنامه هایی از جمله حمایت های پرداخت تسهیلاتی را در نظر گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

به دنبال شیوع ویروس کرونا فعالیت بسیاری از صنوف و کسب و کارها به‌ویژه مشاغل خدماتی مختل و دچار مشکل شد و بر این اساس دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و حمایت از کارگران، پرداخت تسهیلات حمایتی با نرخ سود ترجیحی ۱۲درصد را مصوب کرد تا در اختیار بنگاه‌های خدماتی و تولیدی آسیب دیده از کرونا قرار گیرد. پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴رسته منتخب از سیزدهم خرداد ماه آغاز شده و مشمولان برای گرفتن وام به بانک‌ها معرفی شده‌اند.پس از آن نیز رسته های مختلف مانند حوزه فرهنگ و هنر, ورزش, گردشگری و حمل و نقل شناسایی و حمایت های تسهیلاتی ادامه دار شدد.

کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مصوب کرد که این تسهیلات از محل منابع مصرف نشده تسهیلات کرونا، به شرکت های بهره بردار مترو در سراسر کشور پرداخت شود. اجرای مصوبه مستلزم تصویب نهایی در ستاد ملی کرونا است.

با شیوع کرونا در ایران بسیاری از کسب وکارها از جمله شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل درون شهری و برون شهری به دلیل محدودیت ها و تعطیلی ها و کاهش ترددهای کرونایی دچار خسارت و کاهش منابع درآمدی شدند. کارگروه اقتصادی کرونا قبلاً تسهیلات کرونایی به حوزه حمل‌ونقل برون شهری (ریلی، هوایی، دریایی و زمینی) را تصویب کرد که تا اول بهمن ماه ۹۹حدود ۲.۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به فعالان این بخش پرداخت شده است. این در حالی است که حمل‌ونقل درون شهری به ویژه شرکت‌های بهره‌بردار مترو نیز از آسیب اقتصادی و مالی ناشی از تعطیلی‌ها و کاهش ترددهای کرونایی بی‌نصیب نبوده است.
انتهای پیام/

شمس الدین حسینی: با تغییر نرخ سود بین بانکی، بازار سهام ریزش کرد
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.