پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی در گرو افزایش سواد رسانه‌ای

معاون هماهنگ کننده یگان های ویژه ناجا گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که فناوری های نوین، رسانه ها و شبکه های اجتماعی همه جا را فرا گرفته است. از این رو باید تلاش کنیم با بالابردن سطح سواد رسانه ای، آگاه سازی، بصیرت و دشمن شناسی، از آسیب های اجتماعی فضای مجازی جلوگیری کنیم .

به گزارش ایسنا سرهنگ پاسدار سلمان قلی زاده در جمع فرماندهان، معاونان و کارکنان یگان های ویژه ناجا ضمن ادای احترام و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت و شهدای جبهه مقاومت به ویژه سردار سرافراز اسلام شهید "حاج قاسم سلیمانی"، اظهار کرد: دشمنان ما از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی سعی در ایجاد تفرقه و فتنه انگیزی میان مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند که الحمدلله تمام توطئه های آنان با هوشیاری و بصیرت مردم فهیم این مرز و بوم خنثی شده است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ما از پیشرفت های علمی و دستاوردهای فرزندان انقلاب اسلامی بسیار عصبانی هستند و در همین راستا تهدیدات دشمن شکل تازه ای به خود گرفته است و از فضای مجازی به عنوان مهم ترین ابزار در چارچوب جنگ نرم و با راهبرد رسانه ای استفاده می کنند.

معاون هماهنگ کننده یگان های ویژه ناجا افزود: دشمن در فضای مجازی به دنبال ایجاد شبهه در اعتقادات دینی، تغییر در سبک زندگی و هویت فرهنگی مردم ایران اسلامی به ویژه نسل جوان است.

قلی زاده با تاکید بر لزوم بالابردن سواد رسانه ای تصریح کرد: آموزش و فرهنگسازی در راستای استفاده بهینه و آگاهانه در فضای مجازی یکی از ضرورت های اجرایی برای بیمه کردن افراد در فضای مجازی است.

بی مهری به نیروهای اورژانس ۱۱۵ یاسوج/ ضرب و شتم تکنسین اورژانس توسط افراد مست
بخوانید

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که فناوری های نوین، رسانه ها و شبکه های اجتماعی همه جا را فرا گرفته است. از این رو باید تلاش کنیم با بالابردن سطح سواد رسانه ای، آگاه سازی، بصیرت و دشمن شناسی، از آسیب های اجتماعی فضای مجازی جلوگیری کنیم و در واقع تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.