پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی در گرو افزایش سواد رسانه‌ای

معاون هماهنگ کننده یگان های ویژه ناجا گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که فناوری های نوین، رسانه ها و شبکه های اجتماعی همه جا را فرا گرفته است. از این رو باید تلاش کنیم با بالابردن سطح سواد رسانه ای، آگاه سازی، بصیرت و دشمن شناسی، از آسیب های اجتماعی فضای مجازی جلوگیری کنیم .

به گزارش ایسنا سرهنگ پاسدار سلمان قلی زاده در جمع فرماندهان، معاونان و کارکنان یگان های ویژه ناجا ضمن ادای احترام و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت و شهدای جبهه مقاومت به ویژه سردار سرافراز اسلام شهید "حاج قاسم سلیمانی"، اظهار کرد: دشمنان ما از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی سعی در ایجاد تفرقه و فتنه انگیزی میان مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند که الحمدلله تمام توطئه های آنان با هوشیاری و بصیرت مردم فهیم این مرز و بوم خنثی شده است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ما از پیشرفت های علمی و دستاوردهای فرزندان انقلاب اسلامی بسیار عصبانی هستند و در همین راستا تهدیدات دشمن شکل تازه ای به خود گرفته است و از فضای مجازی به عنوان مهم ترین ابزار در چارچوب جنگ نرم و با راهبرد رسانه ای استفاده می کنند.

معاون هماهنگ کننده یگان های ویژه ناجا افزود: دشمن در فضای مجازی به دنبال ایجاد شبهه در اعتقادات دینی، تغییر در سبک زندگی و هویت فرهنگی مردم ایران اسلامی به ویژه نسل جوان است.

قلی زاده با تاکید بر لزوم بالابردن سواد رسانه ای تصریح کرد: آموزش و فرهنگسازی در راستای استفاده بهینه و آگاهانه در فضای مجازی یکی از ضرورت های اجرایی برای بیمه کردن افراد در فضای مجازی است.

واژگونی قایق مهاجران در سواحل جیبوتی قربانی گرفت
بخوانید

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که فناوری های نوین، رسانه ها و شبکه های اجتماعی همه جا را فرا گرفته است. از این رو باید تلاش کنیم با بالابردن سطح سواد رسانه ای، آگاه سازی، بصیرت و دشمن شناسی، از آسیب های اجتماعی فضای مجازی جلوگیری کنیم و در واقع تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.