چین امسال هم متقاضی اصلی نفت جهان خواهد بود

چین امسال هم متقاضی اصلی نفت جهان خواهد بود

توسعه ظرفیت پالایشگاهی بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، چین، حتی در شرایطی که تقاضای نفت خام جهانی در همه جا کاهش یافته است، باعث تقویت تقاضای نفت جهانی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، توسعه ظرفیت پالایشگاهی بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، چین، حتی در شرایطی که تقاضای نفت خام جهانی در همه جا کاهش یافته است، باعث تقویت تقاضای نفت جهانی شده است.

توسعه ظرفیت پالایشگاهی در چین به ویژه در ۵ سال اخیر که دولت چین به پالایشگاه‌های خصوصی سهمیه‌ای برای واردات نفت داده است باعث افزایش تولید سوخت این کشور و افزایش صادرات سوخت به کشورهای منطقه شده است.

طبق گزارش منتشر شده در کنفرانس آرگوس، ظرفیت پالایشگاهی چین در آینده نزدیک کاهش نخواهد یافت چراکه دولت برای تضمین سود تولیدکنندگان سوخت در داخل قیمت‌ها را بالا برده است.

در این گزارش تاکید شد: به نظر نمی‌رسد مقامات چین کنترل قیمت‌های محصولات سوختی را رها کنند. رشد ظرفیت تولید پالایشگاه‌ها و قیمت تضمینی محصولات سوختی در چین حتی در زمان بحران کرونا باعث شد تا تقاضای نفت خام در بزرگترین واردکننده نفت جهان رشد کند.

آراگوس با اشاره به داده‌های اداره ملی آمار چین اعلام کرد: در سال ۲۰۲۰ تولید پالایشگاهی چین یا ۳.۲ درصد جهش نسبت به سال گذشته به ۶۷۴.۴۱ میلیون تن معادل ۱۳.۵۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

منبع خبر

جریان گاز در استان‌های زلزله‌زده پایدار است
بخوانید

نظرات بسته شده است.