چین خواستار پررنگ شدن نقش گروه ۲۰ در حاکمیت اقتصادی جهان شد

چین خواستار پررنگ شدن نقش گروه ۲۰ در حاکمیت اقتصادی جهان شد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از هلنیکس شیپینگ، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین روز دوشنبه با اشاره به بهبود "نسبتاً متزلزل" وضعیت اقتصاد جهان در پی شیوع ویروس کرونا از رهبران جهان خواست که هماهنگی سیاست های کلان اقتصادی را افزایش دهند و نقش گروه ۲۰ را در حاکمیت اقتصادی جهانی پررنگ تر کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

شی در سخنرانی خود در نشست مجازی مجمع جهانی اقتصاد تأکید کرد که چشم انداز اقتصادی جهانی همچنان نامشخص است و موارد اضطراری بهداشت عمومی ممکن است در آینده تکرار شود.

وی که اولین حضور خود را در این مجمع پس از دفاع جدی از تجارت آزاد و جهانی سازی در یک سخنرانی در داووس در سال ۲۰۱۷ انجام داد، این بار با لحن مشابهی، چندجانبه گرایی را به عنوان راه برون رفت از چالش های فعلی در سخنرانی تقریبا ۲۵ دقیقه ای خود معرفی کرد.

وی گفت: ما باید یک اقتصاد باز در جهان بسازیم… استانداردها، قوانین و سیستم های تبعیض آمیز و استثنایی را کنار بگذاریم و موانع تجارت، سرمایه گذاری و مبادلات فناوری را برداریم.

ضربه کرونا به جاه طلبی‌های عربستان در نشست سران گروه ۲۰گروه ۲۰ سازوکار کمک به کشورهای کم درآمد را تأیید کرد

گروه ۲۰ یک مجمع بین المللی است که شامل ۱۹ کشور از بزرگترین اقتصادهای توسعه یافته و در حال ظهور و همچنین اتحادیه اروپا می شود.

چند تغییر مدیریتی در سازمان بورس
بخوانید

شی گفت: گروخ ۲۰ باید به عنوان "مجمع اصلی برای حاکمیت اقتصادی جهانی" تقویت شود و جهان باید برای هماهنگی بیشتر سیاست های کلان اقتصادی تلاش کند.

وی در ادامه تأکید کرد که چین فعالانه در حاکمیت اقتصادی جهانی مشارکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.