کودکان و خانواده‌ها در معرض آسیب‌های فضای مجازی قرار دارند

کودکان و خانواده‌ها در معرض آسیب‌های فضای مجازی قرار دارند

به گزارش ایرنا، مسعود بصیری روز چهارشنبه در دیدار با مدیران رسانه‌های استان قزوین که در سالن جلسات ساختمان اقشار سپاه استان برگزار شد، افزود: امروزه یادگیری سواد رسانه بسیار مهم است چون خانواده‌ها و کودکان جامعه در معرض آسیب‌های آنها قرار دارند.

وی اضافه کرد:واگذاری زیرساخت‌ها و پهنای باند به این فضاها مثل این است که سامانه دفاعی و اختیار کشور خود را در اختیار دشمنان قرار دهیم و پلیس خود را از کشورهای دیگر انتخاب نماییم.

این مسوول افزود: باید خانواده‌ها را نسبت به این آسیب‌ها آگاه کنیم و فیلترینگ فضای مجازی را به این جناح و آن جناح وابسته نسازیم تا بتوانیم بر فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشیم.

بصیری ادامه داد: قزوین، ظرفیت خوبی در زمینه رسانه‌ها دارد و حدود ۴۰۰ خبرنگار در این استان فعالیت می‌کنند که باید برای آگاه سازی جامعه در مقابل خطرات و تهدیدات فضای مجازی تلاش کنند.

وی گفت: امروزه مشکلات ما در حوزه رسانه فقط مربوط به مسایل سخت افزاری نیست بلکه به موضوعات نرم افزاری و ولنگاری در شبکه‌های اجتماعی نیز باز می‌گردد که کودکان ما را نیز در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار داده است.

بصیری با گلایه از مسوولان بابت فعالیت این فضاهای آسیب زا، گفت: سامانه فیلترینگ این فضاها در کشور ما موثر نبوده است درحالیکه هیچ کشوری، اختیار خود را به کشورهای دیگر نمی‌دهد چون هیچ ابزاری برای پیگیری معضلات و مشکلات آن در داخل وجود ندارد و بسیاری از موارد اصلا قابل پیگیری نیست.

وی گفت: شورای عالی فضای مجازی مدتها است که تاکید کرده باید فضای مجازی به سمت داخل سوق داده شود چون هیچ کشوری، امنیت کشورش را با آسیب‌های فضای مجازی به مخاطره نمی‌اندازد.

هدف والای کنگره یزد گفتمان‌سازی خدمت‌رسانی و استفاده از ظرفیتهای درونی کشور است
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.