یک کشته و ۲۰ مصدوم در حوادث جوی چهار روز گذشته

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از جانباختن یک و مصدوم شدند ٢٠ نفر در پی وقوع کولاک و برف، طوفان و آبگرفتگی چهار روز اخیر خبر داد.

مهدی ولیپور در گفت و گو با ایسنا در خصوص اقدامات انجام شده در حوادث جوی چهار روز گذشته اظهار کرد: از ٣٠ دی ماه تا چهار بهمن، برف و کولاک، طوفان و ابگرفتگی ١٩ استان از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مازندارن و همدان را تحت تاثیر قرار داده بود.

وی گفت: در این مدت ۶۶۰٨٨ نفر در ٨٧ محور کوهستانی و ۴٠ شهر و روستا امدادرسانی شدند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: همچنین ۴۴٧ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ٣٧نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولیپور در خصوص تعداد مصدومان اعزامی به مراکز درمانی و جانباختگان اظهار کرد: ٢٠نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و متاسفانه یک نفر بر اثر سقوط درخت در نکا جان خود را از دست داد.

وی گفت: ۴١٢خودرو نیز توسط نجاتگران از کولاک و برف رهاسازی شد.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر این اقدامات توسط ٧٢۶ امدادگر و نجاتگر در قالب ٢٠٨تیم صورت گرفته است.

همچنین سازمان اورژانس نیز اعلام کرده است که از ٢٩ دی تا ۴بهمن در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، بهکرمان، گیلان، گلستان و مازندران بر اثر سوانح جوی ١١ نفر دچار مصدومیت که ١٠ نفر از آن ها به مراکز درمانی منتقل شدند.

افزایش قربانیان حادثه انفجار در بیمارستان بیماران کرونایی در بغداد
بخوانید

بر اساس اعلام اورژانس در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، سمنان و مازندران ٣١خانم باردار و بیمار که در محاصره برف گرفتار شده بودند نیز به محل امن منتقل شدند.

اورژانس همچنین اعلام کرده که در پی وزش شدید باد و گرد و خاک در زابل ١٣٠ نفر به دلیل علایم تنفسی، قلبی و چشم به مراکز درمانی مراجعه کردند. وزش شدید باد در زابل و بم ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.