۱۱۲۹ بیمار هرمزگانی مبتلا به کرونا در قرنطینه خانگی هستند

۱۱۲۹ بیمار هرمزگانی مبتلا به کرونا در قرنطینه خانگی هستند

بندرعباس – سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از ۱۲۵ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌، ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۱۱۲۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز در قرنطینه خانگی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوروزیان با اعلام هشدار به والدین در خصوص شیوع بیماری گوارشی همراه با تب در کودکان زیر ۵ سال، افزود: با توجه به شیوع بیماری گوارشی در برخی از مناطق روستایی و شهری شهرستان، از والدین خواست نسبت به بروز هر گونه بیماری گوارشی از جمله اسهال، استفراغ همراه با تب در کودکان خود هوشیار باشند.

وی اظهار کرد: به تازگی شاهد افزایش مراجعه کودکان زیر ۵ سال با شکایت اسهال همراه با تب هستیم که در برخی موارد بی توجهی و مراجعه دیر هنگام مادران نگران کننده است.

نوروزیان بیان کرد: ضروری است والدین هر گونه بیماری گوارشی را در کودکان خود جدی گرفته و ضمن مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت، بهورز یا مراقب سلامت خود را از وضعیت کودک جهت پیگیری و ارائه مراقبت آگاه کنند.

وی تصریح کرد: در روزهای آتی پرسنل بهداشتی غربالگری تلفنی از وضعیت سلامتی کودکان زیر ۵ سال را خواهند داشت که نیازمند همکاری و ارائه اطلاعات صحیح از سوی والدین خواهد بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه حوزه سلامت با تلاش زیاد درصدد پیشگیری از شیوع ویروس کروناست، ادامه داد: از افرادی که احتمال می‌دهند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و یا علائم این بیماری را دارند، خواست که خود را قرنطینه کنند.

تکرار روز بدون فوتی کرونا در اردبیل/کرونا همچنان نفس می کشد
بخوانید

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر عده‌ای بیماری را جدی نمی‌گیرند و به شرایط عادی زندگی خود ادامه می‌دهند، افزود: شیوع این بیماری با قطع شدن زنجیره انسانی متوقف می‌شود و این نیاز به همکاری مردم دارد و راه‌های پیشگیری و خود مراقبتی باید مورد توجه قرار گیرد.

نوروزیان تصریح کرد: هرچه قدر نیروهای عرصه سلامت با تلاش شبانه روزی خود سعی در کنترل بیماری داشته باشند تا زمانی که مردم همراهی خود را بر ماندن در خانه و رعایت موازین بهداشتی نشان ندهند موفق به کنترل بیماری نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه شمار جانباختگان مبتلا به کرونا در هرمزگان به ۹۹۳ نفر رسید، خاطرنشان کرد: اکنون از ۱۲۵ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم است و ۱۱۲۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز در قرنطینه خانگی هستند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.