۵۵ قطعه مشیر همایون به خط نت بین‌المللی برای پیانو برگردانده شد

۵۵ قطعه مشیر همایون به خط نت بین‌المللی برای پیانو برگردانده شد

کتاب «مشیر همایون شهردار» (مجموعه ۵۵ قطعه ضربی برای پیانو) با گردآوری و نت نویسی بهار برخوردار، منتشر و راهی بازار موسیقی شد.

به گزارش ایسنا، بهار برخوردار مؤلف کتاب نت پیانو آثار «مشیر همایون شهردار» به بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی ایرانی در این اثر پرداخته و ۵۵ قطعه ضربی از آثار این هنرمند را که به صورت تکنوازی و گروه‌نوازی در سال‌های ۱۲۸۸ در لندن و ۱۳۱۲ در تهران بر روی صفحات گرامافون ضبط شده، به خط نت بین‌المللی برای پیانو برگردانده است.

مشیر همایون از تاثیرگذارترین پیانیست‌های دوره‌ی خود بوده است و همواره سبک و سیاق نوازندگی او در تاریخ موسیقی شایان ذکر و قابل بررسی است؛ به همین دلیل این کتاب بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی موسیقی ایرانی محسوب می‌شود.
برخوردار که تحصیل کرده موسیقی است، پیش از این «ردیف پیانو استاد مرتضی محجوبی» را در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار به خط نت بین‌المللی منتشر کرد که از سوی سازمان میراث فرهنگی به پرونده میراث ناملموس ملی اضافه شد و هم‌اکنون در آستانه چاپ سوم قرار دارد. به تازگی اجرای این بانوی هنرمند از کتاب ردیف پیانو استاد محجوبی بر روی پلتفرم‌های موسیقی بین‌المللی در دسترس جهانیان قرار گرفته است.
چاپ اول این کتاب در پاییز امسال توسط انتشارات فرهنگ و هنر صورت گرفته است.
انتهای پیام

منبع خبر

برگزاری نشست «پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در منطقه اکو»
بخوانید

نظرات بسته شده است.