۵ سال پشتیبانی نرم افزاری از پیکسل ۶؛ وقتی گوگل تبدیل به اپل می شود

۵ سال پشتیبانی نرم افزاری از پیکسل ۶؛ وقتی گوگل تبدیل به اپل می شودگوگل پیکسل ۶

گوشی‌های پیکسل ۶ گوگل چند وقت اخیر مدام در تیتر اخبار بوده‌اند. با نزدیک شدن به زمان معرفی رسمی آن‌ها، روز به روز اخبار و شایعات بیشتری در فضای مجازی منتشر می‌شوند. اخیراً یک گزارش جدید اشاره می‌کند بازه زمانی پشتیبانی از پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو بسیار گسترده‌تر از روند رایج شرکت‌های سازنده محصولات اندروید خواهد بود.

طبق این گزارش که البته هنوز به تایید گوگل نرسیده است، پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو ۴ به‌روزرسانی اندروید و ۵ سال وصله‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد. این بازه‌های زمانی دقیقاً پس از عرضه رسمی آن‌ها در انتهای ماه جاری میلادی حساب خواهند شد.

مشاهده همه مطالب گوگل

به این ترتیب اگر این گزارش نیز همچون بسیاری از شایعات پیشین به حقیقت بپیوندند، سری پیکسل ۶ گوگل تا سال ۲۰۲۵ میلادی به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید را دریافت خواهد کرد و تا سال ۲۰۲۶ نیز میزبان وصله‌های امنیتی خواهد بود.

گوگل پیکسل ۶

در حقیقت اگر گوگل این روند را پیش بگیرد، اولین باری است که چنین زمان طولانی مدتی را به پشتیبانی نرم‌افزاری از گوشی‌هایش می‌پردازد. در حال حاضر تنها اپل مدت زمان قابل توجه و طولانی از محصولات خود پشتیبانی می‌کند.

همان‌طور که آشکار هست، هنوز مشخص نیست که آیا این سیاست به موفقیت سری پیکسل گوگل کمک خواهد کرد یا خیر اما اگر به پیش‌بینی علاقه دارید، این موضوع به تعریف شما و البته خود گوگل از موفقیت بستگی دارد!

پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو تنها در برخی از کشورهای برگزیده عرضه خواهند شد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که بهبود بخشیدن به روند توزیع، موفقیت به مراتب بیشتری را نسبت به پشتیبانی نرم‌افزاری برای گوگل به ارمغان خواهد آورد.

فروش دو میلیون گوشی نوکیا در سه ماهه اول امسال
بخوانید

مدتی پیش تصاویر زیادی از این سری در فضای اینترنت فاش شدند. براساس این تصاویر، نسخه‌ی پایه‌ی پیکسل ۶ در سه رنگ قرمز، سفید و سیاه عرضه شده و نسخه‌ی پرو نیز در رنگ‌های زرد، سفید و سیاه در دسترس قرار خواهد گرفت.

این تصاویر همچنین هر دو گوشی را از زاویه‌ی کناری به نمایش گذاشته و عمق محفظه‌ی دوربین‌های پشتی گوشی را نشان داده‌اند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، گوگل در محفظه‌ی دوربین‌های این سری از پرچمداران خود از طراحی جدیدی بهره برده است. با مشاهده تصاویر افشا شده پیکسل ۶ و ۶ پرو می‌توانید تفاوت‌های آن‌ها را بهتر درک کنید.

به نظر شما این محصولات سرانجام یک روز می‌توانند با دستگاه‌های اپل و سامسونگ از لحاظ فروش و محبوبیت رقابت کنند؟ همچنین آیا آینده‌ای را برای آن‌ها در ایران تصور می‌کنید؟

منبع: GSM Arena

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.